Українським художником Казимира Малевича переназвали у текстах на стінах Стеделек-музею та на офіційному сайті. Нідерландці вказали, що він народився в столиці України Києві, коли місто входило до складу Російської імперії.

Дізнавайтеся також Автентична пісня "Парова машина" стала вірусною: як з'явився новий хіт тіктока

Малевича визнали українським художником

До речі, поляків теж не обділили, адже Казимир Малевич виріс в інтернаціональній сім'ї: його батько був поляком, а мати – українкою.

Ми зараз говоримо так: народився в Україні від батька польського походження,
– йдеться в джерелі.

Зауважимо, що картини Казимира Малевича входять до списку найдорожчих полотен світу. 2018 року його "Супрематичну композицію" продати за рекордні 85,8 мільйона доларів. На той час робота посіла 55 місце у рейтингу найдорожчих картин усіх часів.

  • Цікаво також, що у грудні 2022 року режисерка Дар'я Онищенко закінчила знімати фільм про життя та творчість художника-авангардиста.
  • Продюсерка Анна Паленчук пояснювала, що ідея стрічки – розказати світу про українське коріння Казимира Малевича, адже він провів дитинство і творив у Києві, писав і говорив українською мовою, а деякі музеї чомусь називають його росіянином.
  • У фільмі зіграли Віталій Ажнов, Олександр Рудинський, Ірма Вітовська-Ванца, Марина Кошкіна та інші.

Що відомо про Малевича

Художник Казимир Малевич жив та творив в Радянському Союзі, влада якого знищувала всі прояви вільного мистецтва і воліла підпорядкувати авангард вимогам радянської пропаганди. Малевич — єдиний художник, який відкрито критикував та зображував тему Голодомору у своїх роботах, за що переслідувався радянською владою.