Нагадаємо, що Ольга Харлан зворушила гідним вчинком – вона переграла Анну Смірнову з Росії, а після зустрічі відмовилась потиснути їй руку. У підсумку росіяни домоглись дискваліфікації українки.

Цікаво "Ніколи нікого не можна примусити до миру, особливо українців": Ольга Харлан – про скандал на ЧС

На цей скандал відреагувала і Олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва. Спортсменка висловила захоплення вчинком Харлан, адже ніякі нагороди не варті втрати гідності.

Пишаюся Ольгою Харлан. Нагорода не варта втрати гідності. Дискваліфікація за рукостискання, а не за підтримку російських злочинців? Ваші моральні стандарти виходять за рамки норми, FIE,
– написала Подкопаєва.

Чемпіонка також поділилася з підписниками спільним фото з Ольгою Харлан.


Лілія Подкопаєва з Ольгою Харлан / Фото з її інстаграму

Водночас в Інстаграм-сторіс Подкопаєва звернулася до Національного олімпійського комітету. Вона закликала заборонити брати участь росіянам у міжнародних змаганнях. "Не місце для російських атлетів у Олімпійському спорті. #GameOverForRussia", – написала вона в соцмережі.


Лілія Подкопаєва закликала не допускати росіян до змагань / Скриншот

Що відомо про скандал з Ольгою Харлан: коротко

  • Ольга Харлан показала всьому світові чітку позицію – Україна не хоче мати жодних зв'язків із Росією, а спортсмени з країни-агресора не заслуговують жодної поваги.
  • Скандал розпочався з того, що українська фехтувальниця після перемоги відмовилася потиснути руку своїй суперниці із Росії Анні Смірновій.
  • Через це спортивне керівництво вирішило її дискваліфікувати. Ба більше, Ольгу можуть відсторонити на 60 днів, через що вона може пропустити командний чемпіонат світу.
  • Низка українських спортсменів уже відреагували на скандал довкола Харлан. Зокрема, фехтувальницю підтримала тенісистка Еліна Світоліна.