Власне дослідження провело видання People. Журналісти знайшли у західних ЗМІ коментарі представників палацу та історичні факти, які автори "Корони" помістили у стрічку. Та були й такі фрагменти у серіалі, які не відповідали дійсності.

Дивіться також Архівне фото принцеси Діани опублікували перед прем'єрою "Корони"

Фейки у серіалі "Корона 4"

Лист від лорда Маунтбеттена

У серіалі показали, що перед рішенням про весілля принц Чарльз отримав від лорда Маунтбеттена листа, в якому той радив своєму родичу, яка дівчина найкраще підійде йому в дружини. Однак жодних підтверджень цьому факту журналісти не знайшли.

Водночас у виданні наголосили, що насправді лорд мав великий вплив на принца Чарльза. Чоловік часто давав поради спадкоємцю престолу, а їхнє спілкування нагадувало дідуся та онука.

Весільна сукня принцеси Діани у серіалі
Весільна сукня принцеси Діани у серіалі "Корона 4" / Фото Netflix

Катання Діани на роликах по палацу

Немає жодного підтвердження, що принцеса Діана насправді гасала на роликах по палацу. Однак те, що Леді Ді вміла кататись – беззаперечний факт. Часто принцеса обирала Кенсінгтонські сади для цього.

Цікаво Історія повторюється, – зірка "Корони" розповіла про схожість принцеси Діани і Меган Маркл

Маргарет перешкоджала весіллю Чарльза

Принцеса Маргарет не перешкоджала весіллю принца Чарльза і принцеси Діани, як це було показано в "Короні 4". Принаймні, жодних біографічних підтверджень цьому не знайшли.

Про фейк свідчив і коментар актриси Гелени Бонем Картер, яка зіграла принцесу Маргарет у серіалі Netflix. За її словами, вона наштовхнула авторів "Корони" на цю думку.

Я люблю приписувати собі ідеї. Я сказала: "Стоп, я не хочу бути частиною цього". Всі подивилися на мене. А я продовжила: "Можливо, я собі це уявляю, але я не збираюся заохочувати втручання в шлюб. Пам'ятайте, коли мою роль грала Ванесса Кірбі, все моє життя було зруйновано втручанням в мій шлюб моєю сестрою", – наголосила актриса.

Принцеса Діана не була у Швейцарії

Насправді це фейк. У 1988 році, коли принц Чарльз ледь не загинув через лавину у Швейцарії, Діана перебувала на курорті. В день трагедії з майором Г'ю Ліндсі вона залишилась у номері.

Розмова принца Філіпа і Діани на Різдво

У серіалі показано, як принцеса Діана має приватну бесіду з принцом Філіпом на Різдво. Однак це всього лише художній вимисел. Водночас відомо, що Діана насправді називала родича Па, а Філіп був одним з небагатьох людей, які підтримували Леді Ді.

Правдиві факти з життя королівської родини

Принц Чарльз зустрічався з сестрою Діани

Прихильники британської королівської родини були вражені від перегляду серіалу "Корона", адже там відкрили чимало правдивих фактів, про які люди вже давно забули. Так, принц Чарльз насправді мав стосунки з сестрою принцеси Діаною – Сарою Спенсер. Однак вона, як і багато інший красунь, не підкорили серце чоловіка. А от юна Діана, з якою Чарльз познайомився завдяки Сарі, сподобалась принцу.

А також Мегзит мав сенс: після прем'єри 4 сезону "Корони" у мережі зрозуміли рішення Гаррі і Меган

Принцеса Діана обирала свою обручку

У книзі Ендрю Мортона вказано, що принцеса Діана і справді сама обрала обручку на заручини. Вона розповідала, що до палацу тоді привезли чимало коштовностей, щоб принц Ендрю обрав на своє 21-річчя подарунок. Серед виробів був синій сапфір, який сподобався Діані. Саме він і прикрасив легендарний перстень, який зараз носить Кейт Міддлтон.

Через цю деталь про подарунок Ендрю історія обручки не набула шаленого розголосу.

Принцеса Діана сама обрала свою обручку
Принцеса Діана сама обрала свою обручку / Фото Netflix

Камілла намагалась подружитись з Діаною

Насправді було чимало фактів у пресі, які свідчили, що принцеса Діана була особисто знайома з Каміллою Паркер. Так, заміжня жінка зі своїм обранцем Ендрю Паркером Боулзом проводили вихідні з принцом Чарльзом і Діаною, а також були гостями на вечерях в Букінгемському палаці.

Перед заручинами Леді Ді отримала від Камілли лист із запрошенням пообідати разом. Жінка безрезультатно намагалась подружитись зі своєю суперницею. Перед королівським весіллям у липні 1981 року Діана дізналась про залицяння Чарльза до Камілли: чоловік замовив браслет із гравіюванням G і F, що означали імена Гледіс і Фред, які дали один одному коханці.

Діана мала булімію

На фоні стресів у принцеси Діани справді була діагностована булімія. Представниця монархії не могла нормально харчуватись, а їжа часто викликала в неї рвоту. Про це принцеса відверто розповіла в інтерв'ю BBC.

"Це був симптом того, що відбувалося в моєму шлюбі. Я волала про допомогу, але подавала неправильні сигнали... Причиною булімії була ситуація, яку ми з чоловіком мали тримати в собі, тому що ми не хотіли розчаровувати суспільство, і все ж, очевидно, в наших чотирьох стінах не було спокою", – розповідала принцеса Діана.

Принцеса Діана справді мала булімію
Принцеса Діана справді мала булімію / Фото Netflix

Чоловік проникнув у спальню королеви Єлизавети ІІ

У 1982 році охорона палацу і справді допустила серйозні помилки. Через це британець Майкл Феган зумів пробратись до Букінгемського палацу і пройти у спальню Її Величності. Сам чоловік згодом розповідав, що був наляканий не менше за королеву, адже не міг повірити, що повз нього пройшла Єлизавета ІІ, яка спершу не помітила незнайомця. А коли ж вона все ж побачила Фегана, вибігла з криками з кімнати.

Кузини Єлизавети ІІ жили у психіатричній лікарні

Це правда, яка шокувала всіх глядачів. Історію сестер Єлизавети ІІ тримали в таємниці, адже Нерісса і Кетрін жили у Королівському Ерлсвудському притулку для психічно хворих. Дівчата народились в час, коли діти з інвалідністю в королівській родині вважались ганьбою. Відтак з 1963 року у довіднику записали, що кузини Її Величності мертві, а жоден з представників палацу не розголошував правди. Але насправді Нерісса Боуз-Лайон померла в 1986 році у віці 66 років, а Кетрін – у 2014 році у віці 87 років.

Королева ніколи не коментувала цього ганебного факту з історії монархії. Водночас представники палацу на всі питання журналістів відповідали, що це особиста справа сім'ї Боуз-Лайон.

Конфлікт Маргарет Тетчер і Єлизавети ІІ

Яскраво у серіалі "Корона 4" змалювали і напружені стосунки Єлизавети ІІ і Маргарет Тетчер. І насправді їхнє спілкування було на межі гучного конфлікту, адже Її Величність не поділяла поглядів політика на багато питань. Зокрема, королеву турбував розкол суспільства після призначення Маргарет Тетчер прем'єр-міністром Великої Британії. Викликали обурення в Єлизавети ІІ заворушення на вулицях та проблеми з безхатьками.

Однак з роками дві впливові жінки зуміли налагодити спілкування. У 2013 році Єлизавета ІІ прийшла на похорон Маргарет Тетчер.

Маргарет Тетчер у серіалі
Маргарет Тетчер у серіалі "Корона 4" / Фото Netflix

Принц Чарльз ледь не загинув у Швейцарії

У 1988 році королівська родина відпочивала у Швейцарії, де під час спуску з гори принц Чарльз ледь не потрапив під лавину. Тоді загинув його близький друг – Г'ю Ліндс. Очевидці розповідали, що Чарльз хотів витягнути чоловіка зі снігу, однак було вже пізно.