Між чергуванням і копанням окопів: Коля Сєрга розповів про створення "Культурного десанту"
У лютому минулого року Коля Сєрга пішов добровольцем у ЗСУ. Спочатку він був на позиціях в Одесі, а зараз у "Культурному десанті". Цей підрозділ був створений у червні, але його ідея виникла значно раніше.
В інтерв'ю 24 Каналу Коля Сєрга наголосив, що його "Культурний десант" працює вздовж усієї лінії фронту та в місцях реабілітації військових, підтримуючи їхній бойовий дух і морально-психологічний стан. Однак рік тому він грав, щоб самому зняти стрес, а підтримував його в цьому військовий скрипаль Мойсей Бондаренко.
До теми На волосині від смерті, – Коля Сєрга пригадав небезпечні моменти під час поїздок на фронт
Коля Сєрга розповів про "Культурний десант"
Коли між чергуваннями, тренуваннями і копанням окопів була можливість відпочити, то ми з Мойсеєм грали концерти для своїх побратимів. Це допомагало нам зняти частково стрес та перевести подих. З таких концертів 26 лютого з'явився й виріс "Культурний десант",
– прокоментував Коля Сєрга.
На офіційний рівень проєкт вивели на початку червня, коли відіграли концерт у київському госпіталі з фронтменом гурту The Gitas Сашею Чемеровим. Тоді до них почали доєднуватися митці з чіткою громадянською позицією.
Коля Сєрга з артистами "Культурного десанту" / Фото з інстаграму
Повне інтерв'ю з Колею Сєргою читайте в рамках проєкту "Інтерв'ю24"."Робота, яку робить "Культурний десант" на всіх площинах, є цінною. Це робота з морально-психологічним станом. Ми вивчаємо ситуацію у кожному підрозділі, дивимось, який бойовий дух у хлопців і передаємо інформацію вже офіцерам морально-психологічного забезпечення. А ті своєю чергою вже краще знають стан справ у своєму підрозділі та ефективніше працюють зі своїми бійцями", – розповів нам Коля Сєрга.
Він наголосив, що не тільки піднімає бойовий дух і заряджає силою, а й встановлює "соціальні мости" між військовими та цивільними, "готує ґрунт для соціалізації захисників після перемоги".
До речі, Коля Сєрга вважає, що "кожен має піти у військкомат", щоб відмітитися та повернутися до своєї роботи. Цього не треба уникати чи боятися, адже "не всіх одразу відправляють на фронт".