Сказати точно, які саме події в житті музикантів стали "останньою краплею" та призвели до самогубства, неможливо. Але можна відстежити ключові моменти в їхніх біографіях – відеозаписи з концертів та інтерв'ю, на яких, якщо уважно придивитись, помітний початок зворотнього відліку життя артиста. Саме ці моменти один з кращих музичних критиків на пострадянському просторі Михайло Козирєв зібрав для київської лекції. Хоча слово "лекція" тут не зовсім умісне. Це, скоріше, вечір вшанування пам'яті людей, які кардинально змінили хід музичної історії.

Лекція Михайла Козирєва у Києві

Джим Моррісон, Курт Кобейн, Емі Вайнхаус, Майкл Хатченс, Кріс Корнелл і Честер Беннінгтон. Геніальні музиканти, які піднялися на музичний Олімп, завоювали любов слухачів у всьому світі. І за тим, як вони поступово згасали, спостерігали мільйони.

Далі – ключові думки Михайла Козирєва з лекції "Музика і смерть".

Лідер гурту THE DOORS Джим Моррісон

Джим Моррісон

Незадовго до трагедії Джим Моррісон вже був у стані глибокого піке. Він дико бухав. Під час запису останнього альбому L.A. Woman він випивав в середньому по 36 банок пива в день. І найжахливіше – у нього сідав голос. Йому все складніше було співати свої пісні. В березні 1971 року Джим спеціально поїхав в Париж, щоб спробувати з цього злізти. Але біда в тому, що він поїхав туди не сам, а зі своєю подружкою Памелою Курсон. І ця співзалежність, коли дві людини висять на одних і тих же субстанціях, – це завжди вбивча історія.

Історії порятунку з таких криз завжди пов'язані з дружиною чи подружкою, які не бухають, не коляться, не нюхають і намагаються витягнути свого героя власним прикладом. Кожен раз, коли цим займаються двоє, – це приречена історія.

Емі Вайнхаус

Емі Вайнхаус

Емі – це поєднання неймовірного таланту, абсолютно оголеної публічності з тотальною самотністю. Людина, навколо якої одні відзеркалення і тіні. І ні на одне з цих тіл неможливо спертися. Вони розсипаються, коли простягаєш до них руки. І це стосується усіх, навіть її родини. Емі Вайнхаус потрібно було займати шаленим гастрольним графіком, бо як тільки концерти припинялися, демони охоплювали її, і вона знову неслась вниз. Єдиний рецепт, як втримати її на плаву, – концерти, концерти, концерти...

Потрібно вслуховуватись в тексти пісень. Артисти такого калібру їх не просто видумують. Вони розривають живіт і дістають те, що знаходиться всередині.

Читайте також: Куди піти у Києві на вихідних: цікаві події 11-12 листопада

Не знайшлося жодної людини, яка б хоча б 5 хвилин поговорила з Емі і хоч якось намагалась переконати її в тому, що треба зупинитися. Вона померла вдома, дві пляшки горілки лежали поруч. За тиждень до смерті Емі відвідувала лікаря і тоді сказала, що не хоче помирати. Була така розмова.

Це була оголошена смерть. Всі бачили, що відбувається. І не знайшлося людини, яка б спробувала це зупинити.

Лідер гурту NIRVANA Курт Кобейн

Курт Кобейн

Коли ми говоримо про Курта Кобейна, у першу чергу згадуємо пошматовану наркотиками і хворобами постать. Одна річ завжди лишається поза увагою: Курт Кобейн був людиною абсолютно щиро відданою музиці. І групу свою він зібрав для того, щоб "взірвати" цей світ. Вони грали 5 днів на тиждень по 8 годин, не виходячи зі студії. І нам здається, що ці треки зліплені з простих гітарних акордів і диких, відчайдушних криків. Насправді, як показало життя, це прекрасні мелодії, які витримують безмежну кількість кавер-версій. Кобейн не просто тінейджер, який вхопив гітару і вирішив на ній трохи пограти, і потім раптом на нього звалилася слава. Кожна крупинка цієї слави обґрунтована.

Читайте також: Проти осінньої депресії: 10 крутих треків жовтня, які піднімуть вам настрій

З найбільшим випробуванням гурт NIRVANA зіткнувся тоді, коли пісня Smells Like Teen Spirit потрапила в чарти. Вони зненавиділи цю пісню так, що декілька років відмовлялися її грати на концертах. І як завжди буває, на хвилі першого успіху приходить вогонь, вода і мідні труби. У випадку музикантів це слава, гроші і диявольські спокуси – алкоголь і наркотики. Курт Кобейн їх не оминув.

Передсмертна записка Кобейна – документ такої сили, що, напевно, нічого більш точно не передасть відчуття людини, яка вирішила піти з життя. Її можна знайти у відкритому доступі.

Останні потрясіння ще не зійшли з уст мільйонів фанатів Soundgarden і Linkin Park

Музиканти Кріс Корнелл і Честор Беннінгтон

Ніхто не міг спрогнозувати, що смерть Кріса Корнелла так вплине на Честера Беннінгтона. Він купив новий будинок для родини, шестеро дітей, закохана у нього дружина. Він запланував тур по всіх великих містах Сполучених Штатів з новим альбомом One More Light.

Що саме стало "останньою краплею" для Честера Беннінгтона, можна тільки здогадуватися.