Про це учасники гурту KAZKA повідомили у своєму Instagram.

Читайте також: Freedom Jazz відмовилися від участі на Євробаченні-2019

Музиканти зазначили, що їм не потрібна перемога будь-якою ціною, навіть якщо вони хотіли і мали би за честь представляти Україну на Євробаченні в Ізраїлі цього року.

Наша місія — об'єднувати людей своєю музикою, а не сіяти розбрат. Тому на пропозицію НСТУ у нас є чітка відповідь: ми не поїдемо в 2019 році на Євробачення. У той же час ми не відмовляємося від своєї головної мети — нести українську культуру світові. Ми готові представити Україну на конкурсi в наступному році, якщо нас оберуть. А поки ми рухаємося далі і чекаємо всіх вас на наших концертах всiм свiтом,
– оприлюднив заяву гурт KAZKA.

Чому в Україні виник скандал навколо Євробачення-2019?

Після перемоги української артистки MARUV (Анна Корсун) у фіналі відбору Євробачення-2019, постало питання, чи Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) підпише з нею фінальний договір про представлення України в Ізраїлі. Сумніви представників Суспільного мовлення підігрівали гастролі співачки у Росії, які MARUV планувала у квітні цього року в Москві та Санкт-Петербурзі. Також права на пісню Siren Song, з якою співачка виграла у фіналі Нацвідбору та мала з нею їхати на міжнародний конкурс, належать російській компанії Warner Music Russia.

Перебуваючи у роздумах над конкурсом Євробачення, співачка оприлюднила деякі умови договору НСТУ, де висловила своє обурення. Після декількох годин перемовин між командою MARUV та представниками НСТУ 25 лютого, угоду все ж не було підписано. Як зазначала сама MARUV, причиною непідписання контракту були не російські гастролі, від яких вона була готова відмовитись, а зовсім інші умови договору, які вона вирішила не називати. Після цього в українському шоу-бізнесі постало питання, хто ж відправиться на головний конкурс Євробачення в Ізраїлі у травні цього року. Член правління НСТУ Олександра Кольцова повідомляла, що нового представника обиратимуть з-поміж усіх фіналів Національного відбору телеканалу СТБ.

Де-юре, відправитись на Євробачення в Тель-Авів повинен був жіночий музичний колектив Freedom-Jazz, оскільки вони отримали друге місце під час підрахунку голосів суддів та глядачів. Але вчора, 26 лютого, колектив відмовився від участі. Після цього у НСТУ повідомили, що звертатимуться до гурту KAZKA, а якщо нічого з цим не вийде, то одним з варіантів може бути відсутність України на цьогорічному конкурсі Євробачення-2019.