Ще минулого тижня репери Kalush та Skofka випустили спільний трек "Батьківщина". Спершу він став фаворитом багатьох слухачів, але в мережі помітили образливі рядки.

Читайте також "Це низько, впала в моїх очах": KRUTЬ поскаржилася на TVORCHI Суспільному, але мережа не оцінила

Kalush відповів на критику

Лідер гурту Kalush Олег Псюк відповів на критику користувачів мережі. Він розкритикував ЗМІ за те, що вони "роздувають так, як захочуть" і сказав, що цінує його зі Skofka фанів.

У цьому рядку я заклав зовсім інший зміст, від того що ви почули. Я писав про дім, а не про дівчину. "Дім" би не дала, "дім" би не віддала, тому що любить! Загалом, я мав на увазі: "Воля – це дівчина, яка любить свій дім, свою Батьківщину, (трек цей же про неї, а не про дівчину) і цей дім вона б не віддала "рускім",
– написав Олег.

Псюк додав, що при написанні скоротив та прибирав слова, щоб текст відповідав мелодії. Він усвідомлює, що зробив це не вдало – таким чином люди начебто побачили "іншу суть".

"Образливу, комусь для "волі", комусь для "дівчини". За що мені прикро і вибачаюсь, як би це складно не було. Але і вас прошу поставитись з розумінням, тому що ми зі Скофом робили цей трек для вас, для України, і дуже дивно було б, якщо ми спеціально вирішили б вкласти такий поганий зміст, і "вистрілити собі в ногу"".

Лідер Kalush назвав критику його треку "роботою для ЗМІ" та "подарунком перед святами" для хейтерів. І додав, що старався для свідомих слухачів, які самі вирішують, що чути в нашумілому рядку. "Шкода, що є ті, хто в такі складні для України часи розганяє ворожнечу всередині нашої Батьківщини у прямому і переносному сенсі. Не дозволяйте цього робити, і Слава Україні".

Відповідь Skofka

У коментарях вирішив перепросити й співавтор треку, репер Skofka. Він заявив, що цей рядок і справді може читатись однаково, але висловив сподівання, що багато хто зрозумів, який там сенс насправді.

Це абсурд закладати в такий трек один рядок, який повністю протилежний за змістом цілої пісні. Ми всі з вами далеко не святі, і коли ми в повсякденному житті допускаємо слова, такі як б*ять, да*н, де*іл чи с*ка, цим ми також ображаємо певні категорії людей і робимо точно те саме, проти чого тут ви й пишете,
– додав артист.

"І часто ми кажемо це навмисно, чого не має в рядку нашого треку. Тому давайте будемо сильними і свідомими, а не як наші вороги, затьмарені та обдурені. Ми зробимо висновки з цієї ситуації і далі будемо робити те, що ми вміємо, хай не досконало, але від щирого серця".

Цього разу користувачі по-різному відреагували на пояснення реперів. Чимало фанів підтримали артистів:

  • "Мені, наприклад, все зрозуміло. Не звертайте уваги";
  • "Трек крутий. Краще б людей всякі ванькі-встаньки так тригерили";
  • "Людям би тільки домахатися, ніж зробити щось краще";
  • "Є люди, які розбирають слова ваших пісень? Це ж як треба сумно жити. Пісня вогонь. Дякую, вона лунає у всіх ТЦ і гріє душу".

Багато інших однаково вважають рядок і текст – неприйнятним і підкреслюють, що це відповідальність артистів.

  • "Якщо велика кількість людей сприйняла ваш текст неправильно, то це ваша проблема, а не намагання людей розвести ворожнечу. Так, як ви це подаєте, без розбору практично не зрозуміти. В цій ситуації немає нікого винного, це лише ваша проблема, що люди не правильно зрозуміли ваші тексти, а не блогерів які написали обурення про вашу пісню";
  • "Пісня класна, рядок супер гімн*ний. Варто б було взяти на себе відповідальність, признатись в цьому, а не намагатись викручуватись. Бо це виглядає жалюгідно";
  • "Ок, тільки не називайте хейтерами всіх підряд. Серед критиків є і багато ваших фанів";
  • "Фраза огидна, справді відбиває бажання слухати всю пісню, хоч решта куплетів топ. Перезапишіть цей один рядок, подумайте, зробіть перевипуск і буде справді класний трек".