Щороку в кінці весни джазовою "меккою" для тисяч виконавців і сотень тисяч слухачів стає перша столиця джазу – Новий Орлеан. Саме тут, на південному узбережжі США, проводиться один з найбільших джазових фестивалів – фестиваль джазу і його спадщини. Масштабна подія поєднує в собі концерти, музичні лекції, імпровізаційні вечірки, традиційні частування та розваги. Свого часу учасниками цього фестивалю були визнані легенди джазу – Елла Фіцджеральд, Майлз Девіс, Пол Саймон, Діззі Гілеспі.

Фестиваль у канадському Монреалі відбувається щороку в червні-липні і занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найбільший джаз-фестиваль світу. Ось уже протягом 30 років старі квартали Монреаля на 12 днів перетворюються на єдиний концертний майданчик. Два десятки локацій приймають до півтисячі виступів найвідоміших джазових виконавців. Концерти відбуваються як на великих сценах, так і в затишній атмосфері маленьких кав’ярень. Це – фестиваль експериментів. Особливі програми готують музиканти, які, зазвичай, не виступають разом, створюючи нові незвичні звучання відомих композицій.

Швейцарське містечко Монтре, мальовничий курорт на березі Женевського озера, славиться на весь світ своїм фестивалем джазу – однією з найпрестижніших музичних подій сучасності. Щороку в червні три з половиною сотні концертів на різних майданчиках збирають під відкритим небом більше 200 тисяч гостей. Мало хто з іменитих виконавців оминув це дійство своєю увагою. Відвідувачі ж, які хочуть не лише слухати музику, а й взяти безпосередню участь в цій події, можуть на окремих майданчиках продемонструвати свою майстерність в танці. На час фестивалю все місто стає суцільною сценою. Музику чути звідусіль, міські вулички занурюються у вихор джазових мелодій.

Читайте також: Jazz. Музика вільних: джазові хіти всіх часів

Паризький джазовий фестиваль – щорічне свято для шанувальників джазу, блюзу та просто якісної музики. З першим літнім теплом французька столиця гостинно приймає поціновувачів джазу звідусіль у ботанічному саду Флораль де Парі. Кожен, хто на вихідних опиниться в цьому парку, має нагоду насолодитись виступами музичних колективів з усієї Європи.

Одним із найвідоміших культурних заходів в Україні є Alfa Jazz Fest. Торік видання The Guardian внесло його у десятку найкращих джазових фестивалів Європи, а престижний туристичний путівник Lonely Planet згадав про Alfa Jazz Fest, назвавши Львів одним із п'яти міст для відвідування туристами влітку. Фестиваль збирає найкращих джазових виконавців світу. Крім концертів, проводяться автограф-сесії, майстер-класи, джем-сесії, арт-виставки, покази мод, а також численні інтелектуальні дискусії.

Джазові фестивалі рік за роком збагачують духовну скарбницю, стимулюють розвиток культурного туризму як на національному, так і на міжнародному рівні; стають драйверами місцевої економіки в тих локаціях, де проводяться; перетворюють будь-яку точку на карті світу на місце свободи і невпинної творчості.

До зустрічі у Львові на Alfa Jazz Fest.