Луї Армстронг

Для багатьох його ім’я асоціюється з джазом. Відомий своїм хрипким голосом, винахідливістю та віртуозністю, Армстронг пройшов шлях від вуличного хулігана до короля джазу. Його блискучий талант заворожував з перших хвилин і доводив публіку до ейфорії. Вплив Армстронга на сучасну музику важко переоцінити, його не без підстав називають найвеличнішим джазовим виконавцем всіх часів.

Дюк Еллінгтон

Дюк Еллінгтон – невловима творча особистість, композитор, чия музика поєднала в собі різноманіття стилів та інструментів; талановитий піаніст, аранжувальник. Він завжди дивував своїм новаторством та оригінальністю. Саме йому належить ідея використовувати людський голос як інструмент. Еллінгтон підняв престиж джазу як рівноправного виду музичного мистецтва.

Чарлі Паркер

Віртуоз-саксофоніст Чарлі Паркер був впливовим джазовим солістом і провідною фігурою у розвитку бі-попу. У своїх складних мелодичних лініях Паркер поєднав джаз з іншими музичними жанрами – блюзом, латинською і класичною музикою. Його сміливі імпровізації були своєрідним мостом між солодким звучанням популярного джазу і новими формами імпровізаційного мистецтва, а його музика – це спроба звуками передати силу людської природи.

Читайте також: Jazz. Музика вільних: еволюція джазу

Френк Сінатра

Пісні у виконанні Френка Сінатри, виконавця з ефектною зовнішністю і медовим голосом, ввійшли до класики естради. На них виховане не одне покоління американців. За 50 років активної творчої діяльності Сінатра виконав всі найвідоміші пісні великих композиторів США.

Майлз Девіс

Один із найвпливовіших музикантів 20 століття. Він невпинно розширював кордони музичного самовираження, завдяки чому його вважають одним з найбільш інноваційних джазових виконавців. Творчість Девіса вплинула не лише на джазову музику. Особливістю його виконання є те, що він ніколи не обмежував себе лише одним стилем. За багатогранність талантів і широту інтересів його порівнювали з Пікассо.

Чет Бейкер

Чет Бейкер – повна протилежність Майлза Девіса за стилем виконання. Уславленого трубача і вокаліста вирізняє м'яка лірична манера виконання та незвично високий голос.

Читайте також: Jazz. Музика вільних: як Всесвітній день джазу став міжкультурним діалогом свободи

Елла Фіцджеральд

Перша леді джазу володіла унікальним голосом – широким діапазоном в три октави. Почесних нагород талановитої американки не злічити. За 50 років творчості було продано більше 40 мільйонів альбомів у її виконанні. Віртуозно володіючи талантом імпровізації, Елла Фіцджеральд легко спрацювалась в дуетах з іншими відомими джазовими виконавцями.

Ніна Сімон

Ніна Сімон – більше, ніж просто виконавиця і музикантка. Вона – справжня сила природи. Нескоренна і непідвладна. Ось уже більше ніж півстоліття вона залишається прикладом для наслідування. Ніна Сімон навчила слухача насолоджуватися красивою музикою і, що більш важливо, любити життя і людей, незалежно від їх раси, орієнтації чи віросповідання.

Боббі Макферрін

Боббі Макферріну підвладні будь-які варіації джазу і класики. Його фірмові стрибки через октаву, авантюрні переходи від фальцета до глибокого басу, здавалось би, потребують виконання двох, а то і трьох артистів. Та Макферрін – винахідливий виконавець, композитор і блискучий диригент, що зібрав колекцію із 10 Grammy – робить це сам.

Протягом останніх років основне заняття Макферріна – диригування оркестрами, а також участь у різноманітних джазових фестивалях по всьому світу. У 2013 році він відвідав Alfa Jazz Fest у Львові.

Читайте також: Jazz. Музика вільних: Як в СРСР боролися з джазом

Завдяки таланту, вмінню імпровізувати і тонко відчувати музику, відомі джазові виконавці збагатили мистецтво чуттєвими ритмами, експресивністю і свободою, чим завоювали серця мільйонів слухачів.

До зустрічі у Львові на Alfa Jazz Fest.