Після початку повномасштабного вторгнення Катерина Павленко хотіла їхати у Ворзель, але туди підірвали міст, тому вона відправилась у Черкаську область. Перший час вона не могла виступати, бо відчувала, що не час. Згодом їй запропонували виступити на марафоні Save Ukraine, на що вона погодилась.

До слова Світ має розуміти, що ми стоїмо на межі цієї війни, – Оля Полякова про концерти за кордоном

Відтоді почались її благодійні концерти по Європі, і після виступу на стадіоні в Турині їй запропонувала пожити в Мілані італійська спілка авторів SIAE.

У мене є можливість лишатися в їхніх апартаментах у моменти, коли є паузи в декілька днів, щоб не повертатися в Україну, бо зараз дуже складна ситуація з транспортом і перетином кордону. Можу сказати, що далі від України, то гостріше реагуєш на новини. У Києві я спокійно засинала під вибухи, а в Мілані щойно тільки розплющуєш зранку очі, одразу вмикаєш телефон і читаєш новини,
– поділилась Катерина.

За кордоном Павленко постала перед труднощами у побуті, але не жаліється – каже, що люди, які живуть в окупації, або переїхали у центри для переселенців страждають набагато гірше.

"Не думаю, що буде доречним скаржитися. Так, довелося згадати, як топити пічку, жити без комунікацій у будинку і прати руками, але є люди, яким набагато важче. Пам'ятаю, як уперше прокинулася вночі у Кракові від того, що наснилися сирени й вибухи. За півтора місяця ці звуки вже стали настільки звичними, що це наче звук стрілки годинника – перестаєш помічати. Зараз я в Україні, не живу за кордоном. Виїжджаю туди тільки на виступи", – додала Катерина.


Катерина Павленко на концерті в Гельсінкі / Фото з інстаграму колективу

Однією з причин, чому Катя повернулась в Україну, стала творчість: "Майже місяць провела в постійних переїздах. У такому ритмі з’являлися ідеї, але без доступу до студії вони так і лишаються ідеями. Зараз у мене є можливість жити в Мілані, але немає змоги писати там музику, а без неї все навколо втрачає сенс".

  • Зазначимо, що гурт Go_A має тісний зв'язок з Італією, адже після Євробачення-2021 вони зав'язали дружбу з рок-гуртом Måneskin. Втім, невідомо, чи вони бачились в останні місяці.