У своєму фейсбуці Юрій Журавель часто реагує на знакові події в Україні своїми малюнками у жанрі графіки. Чергову ілюстрацію він присвятив видатному хореографу Григорію Чапкісу. Чоловік помер 13 червня "через вік".

Читайте також Великий приклад для всіх, – зірки коментують смерть Григорія Чапкіса

Юрій Журавель про смерть Чапкіса

На малюнку художника Чапкіс усміхається, ледь піднявши вгору брову. Він, як завжди, умиротворений та дуже харизматичний.

Чапкіс?! Я думав, Ви безсмертний! Як же ж так? Сталіна пережив, а коронавірус не зміг…
– написав у фейсбуці Журавель.

Щоправда, коронавірус у Григорія Чапкіса так і не підтвердили, коли він хворів пневмонією наприкінці 2020 – на початку 2021 року, але хвороба дала чималі ускладнення на організм. Син хореографа – Грег Чапкіс – розповів, що у нього "все почало відмовляти". 91-річний чоловік останнім часом не з'являвся на публіці, а лише в інстаграм-сторісах сина.

Що відомо про дитинство Чапкіса

  • Григорій Чапкіс народився у 1930 році у Кишиневі, в Молдові, а рідною мовою вважав румунську. Окрім нього у сім'ї було ще шестеро дітей .
  • З 7-річного віку він тяжко працював, зароблявши хоч якісь гроші на чистці взуття біля ресторану. Коли йому було 11 років, почалась війна, відтак його сім'я опинилась у Казахстані через евакуацію. Там він пас табун молодих коней.
  • У 1944 сім'я Чапкісів поверталась із евакуації, але захворіла на тиф. Тому вони вимушено осіли у Києві. Своє життя після війни юний Григорій почав в Україні, працюючи будівельником на відбудові Хрещатику.
  • У 1945 році він вступив до залізничного училища, а також став танцівником Ансамблю пісні й танцю "Трудові резерви", у складі якого 1945 року виступав перед Сталіним, Ворошиловим, Кагановичем.