У пресслужбі гурту 24 каналу розповіли, що за останні 50 років пісня стала справжнім шлягером на Закарпатті, але лише зараз текст набув філософського забарвлення. Адже у ньому оспівується щасливе майбуття, яке сьогодні не таке вже й щасливе – особливо огляду на незаконне природокористування.
Цікаво Марині KRUTЬ – 25: "космічні" хіти бандуристки, яка вразила Євробачення-2020
"Лісозаготівлі часто є єдиним шансом вижити для місцевих жителів. З іншого боку, потім самі ж вони і потерпають від повеней. Цю дилему ми й показали у кліпі – в момент зустрічі лісоруба та алегоричної постаті природи Карпат. Залежно від того, який вибір зробить людина при зустрічі з природою, природа її нагородить або покарає. Нам потрібно про це пам'ятати, щоб цей скарб – красу карпатських гір – побачили наші нащадки", – прокоментував відео лідер гурту "Рокаш" Віктор Янцо.
Зйомки кліпу гурту "Рокаш" – "Верховино, мати моя" / Фото пресслужби гурту
Як проводилась зйомка кліпу "Верховино, мати моя"
Зйомки кліпу проходили в унікальному музеї "Гамора", що на Закарпатті у селі Лисичево – єдиній діючій водяній кузні у Європі. Учасники гурту тимчасово перетворились на ковалів, яким виготовляли інструменти для вирубки у Карпатах. Що цікаво, під час зйомок музиканти навіть перейняли від майстрів кузні ази ковальского ремесла.
Зйомки кліпу "Верховино, мати моя" у кузні / Фото пресслужби гурту
Щодо мальовничних краєвидів гір, то їх знімали у Міжгірському районі – місці паломництва закарпатських художників. Авторка ідеї проєкту Ірина Янцо зазначила, що навіть у такому соціальному ролику вони хотіли показати не понівечені ліси і драматичні повені, а максимум краси, якої в Карпатах дуже багато.
Рокаш – Верховино, мати моя: дивитись відео онлайн