Нещодавно український гурт KAZKA приїхав до Японії. Там вони виступили з концертом, зустрілися з послом та приїхали в Хіросіму – місто, яке постраждало від ядерного удару багато років тому.

До теми З Остапчуком і Джамалою: Андрій Данилко не в образі Сердючки заспівав Russia goodbye у Варшаві

Гурт KAZKA побував у Хіросімі

Олександра Заріцька поділилась, що разом з іншими учасниками гурту відвідала Меморіальний парк миру – це місце у 1945 році було знищене атомною зброєю.

Своїм візитом колектив хотів нагадати світові про постійні погрози Росії щодо застосування ядерної зброї. У музеї Дмитро Мазуряк стояв з невеликим плакатом: "Це може статися в Україні. Дійте зараз".

Ми були в Хіросімі. Місті, що майже 80 років тому пережило страшну трагедію — атомне бомбардування. Сьогодні ми відвідали сучасний музей та меморіал на місці, де безпосередньо стався вибух. Побачили страшні кадри, від яких холодно та моторошно,
– поділилась Олександра Заріцька.

"Але найстрашніше те, що просто зараз, у 2022 році, Україні чи не щодня погрожують ядерним ударом. Саме тому ми ініціювали візит в Хіросіму. Наші місія та обов'язок — розповідати про те, що сьогодні відбувається вдома. Про варварські методи агресора, що силою нав'язує нам свою волю. Але ми не здамося. І обов'язково переможемо".

Відео з Хіросіми:

Ядерні погрози Росії: коротко

  • 21 вересня президент Росії знову пригрозив світу ядерною зброєю. Він сказав, що країна може використати всі наявні способи для того, щоб захиститися. І додав, що не блефує. До того ж на пресконференції в ООН Сєргєй Лавров став погрожувати "ядерною доктриною".
  • Президент Володимир Зеленський не вірить, що Путін наважиться скористатися ядерною зброєю. Але зазначив, що на його заяви потрібно реагувати й не відкидати ризики.
  • Керівник ГУР Кирило Буданов вважає, що Путін теоретично може використати такий спосіб терору, але це лиш пришвидшить розпад Росії. Він додав, що ядерна зброя – не так інструмент боротьби, як стримування.