Обмеження виїзду українців до Росії

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який обмежує виїзд українців до Росії. В тексті проекту №7187 зазначено, що законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України в державу-агресор)" стосується тільки державних службовців.

Читайте також: Україна внесе Росію до переліку країн міграційного ризику: Кабмін дав доручення


У Раді зареєстровано законопроект, який обмежує виїзд українців до Росії

Нардепи пропонують тимчасово обмежити виїзд до Росії українським держслужбовцям, посадовцям та політикам. Проте дія закону не поширюватиметься на працівників дипломатичних служб, а також на випадки виїзду з метою невідкладного медичного лікування чи участі в похороні близького родича.

За порушення обмежень депутати пропонують адміністративне покарання – штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном на 1 рік.

Як заявив глава РНБО Олександр Турчинов, коли Верховна Рада України остаточно схвалить законопроект, що визнає Росію країною-агресором, до цієї країни зможуть їздити лише розвідники та шпигуни.

Скандальна заява Земана

Президент Чехії Мілош Земан вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні, щоб уникнути "європейської війни".

З такою заявою Земан виступив у Страсбурзі під час звернення до депутатів ПАРЄ.

На мою думку, буде якась компенсація для України – чи в фінансовій формі, чи нафтою і газом,
– наголосив Земан.

Читайте також: В Україні знайшли пояснення гучним заявам президента Чехії Земана щодо Криму


Президент Чехії Мілош Земан пропонує Україні забути про Крим

Президент Чехії також визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вирішене: "Крим – це анексія, без сумніву. Це завершена справа (fait accompli)". Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться "європейська війна".

В МЗС України обурилися заявою Земана. Там наголосили, що "ця пропозиція виходить за політичні рамки і є відвертим цинізмом" в умовах, коли тисячі українців загинули від рук російських окупантів, десятки тисяч українців та кримських татар переслідуються окупаційним режимом.

"Україна ніколи не торгуватиме своєю територією, своїми цінностями і своєю свободою", – наголошується в заяві МЗС України.

Водночас речниця МЗС Чехії Міхаела Лаґронова запевнила, що офіційна Прага не змінить своєї позиції щодо антиросійських санкцій та надалі їх підтримуватиме.

Незалежність Каталонії

Увечері 10 жовтня голова дженералітету Каталонії Карлес Пучдемон у стінах місцевого парламенту заявив, що регіон заслуговує на незалежність, однак водночас зазначив, що перш за все слід знайти порозуміння в цьому питанні з офіційним Мадридом.

Читайте також: Чи є в Каталонії шанси утворити республіку

Пучдемон додав, оскільки більшість населення регіону на референдумі проголосували за незалежність, відтак Каталонія має на це право.

"Народ надав мені мандат на оголошення Каталонії незалежною державою. Проте я вношу пропозицію відкласти оголошення результатів референдуму 1 жовтня на кілька тижнів. Цей час необхідно використовувати для діалогу. Закликаю іспанський уряд до відповідальності", – наголосив Пучдемон.

Відтак, він запропонував парламенту відкласти питання про незалежність регіону від Іспанії.

Розмова з Бабкіним

В інтернеті опублікований аудіозапис розмови з українським музикантом Сергієм Бабкіним, зроблений напередодні концерту у Львові, який зірвали активісти. Запис розмови оприлюднив представник "Добровольчого Руху ОУН" Антон Петрівський. Він заявив, що змушений був викласти в мережу аудіо, оскільки музикант збрехав у своєму дописі, опублікованому на офіційній сторінці.

Читайте також: Бабкін прокоментував свої гастролі в Росії та окупованому Криму

За словами активіста, ще за місяць до концерту у Львові представники руху телефонували організаторам заходу з проханням записати офіційну заяву Бабкіна про те, що він більше не гастролюватиме Росією та на окупованих територіях, а також назве Росію країною-агресором.

Протягом місяця активісти відповіді так і не отримали, та за день до концерту, 6 жовтня, Бабкін сам зателефонував Петрівському.

Я не боюся заявити на камеру, що Росія є агресором. Якщо я так думаю – відверто, щиро, всім серцем, усією душею – то я зараз запишу таке на телефон. Але якщо я так не вважаю і в мені щось опирається – я не можу цього сказати,
– зізнався музикант у розмові.

Далі – слухайте аудіозапис розмови Сергія Бабкіна з активістом.

Аудіо розмови з Бабкіним