Померла Монсеррат Кабальє

6 жовтня у віці 85 років у Барселоні померла одна з найвідоміших оперних дів сучасності – Монсеррат Кабальє.

Читайте також: Померла Монсеррат Кабальє: що відомо про знамениту оперну діву

За інформацією іспанських ЗМІ, Кабальє померла вранці у суботу у барселонській клініці Сант-Пау. Оперна діва перебувала у шпиталі з середини вересня через проблеми з сечовим міхуром.

Похорон Монсеррат Кабальє відбудеться у понеділок, 8 жовтня, у Барселоні.

Панахида запланована на неділю, 7 жовтня.


Монсеррат Кабальє померла 6 жовтня у Барселоні//Getty images

Дивіться відео: Freddie Mercury and Montserrat Caballé – Barcelona

Хто така Монсеррат Кабальє?
Марія де Монсеррат Вівіана Консепсьон Кабальє-і-Фольк народилась 12 квітня 1933 року у Барселоні. Світову славу Кабальє отримала у 1965 році, коли замінила американську співачку Мерилін Хорн в партії Лукреції Борджіа в однойменній опері. У 1988-му Монсеррат разом з фронтменом гурту Queen записала спільний альбом Barcelona.

Впродовж останніх 10 років оперна зірка пересувалася за допомогою милиць або інвалідного візка. Після автокатастрофи у 2002 році у неї роблеми із ногами. Своє 85-річчя Монсеррат Кабальє відсвяткувала грандіозним концертом 15 квітня у Києві.

Вибори у Латвії

6 жовтня у Латвії відбулись парламентські вибори, на яких, за результатами екзит-полів, лідирує проросійська партія "Злагода".

За попередніми даними, вона набрала майже 20% (19,4%) голосів виборців.

За партію "Для розвитку – за!" свої голоси віддали 13,4% жителів Латвії. Національне об'єднання "Усе для Латвії!" отримало 12,6% голосів. За нову консервативну партію голоси віддали 12,4% виборців.

У день виборів хакери зламали одну з латвійських соцмереж Draugiem.lv.

При спробі зайти на сайт звучить російський гімн, з'являються російський прапор і фотографії з президентом Путіним і "зеленими чоловічками".

Товариші латиші, це стосується вас. Кордон Росії ніде не закінчується. Русскій мір може і повинен об'єднати всіх, кому дороге російське слово і російська культура, де б вони не жили, в Росії або за її межами,
– повідомлення з таким текстом з’являлось на сайті соцмережі.

Зухвала витівка Бенксі

Одну з найвідоміших робіт художника Бенксі "Дівчинка з повітряною кулею" продали на аукціоні Sotheby's. Одразу ж після продажу робота самознищилася.

Картина була написана ще в 2006 році акриловими фарбами в єдиному екземплярі.

Як пише Daily Mirror, робота Бенксі була вкладена в позолочену рамку з вбудованим шредером.

Коли ведучий аукціону стукнув молотком і оголосив про продаж – картина почала сама себе шматувати на тоненькі смужечки.


Робота Бенксі самознищилась після продажу на аукціоні

Свідки самознищення картини були шоковані. А в Sotheby's заявили, що цей акт – своєрідне послання Бенксі про швидкоплинність людських емоцій у світі соціальних мереж.

Свідки самознищення картини були шоковані.

Дивіться відео, як самознищилась картина Бенксі:

Хто такий Бенксі?Відомий вуличний художник, чиє справжнє ім'я не знає ніхто. Ймовірно, його звати Роберт або Робін Бенкс і народився він в англійському місті Бристолі. 44-річний чоловік є відомим андерграундним художником графіті, політичним активістом та режисером.

Бенксі організував безліч виставок по всьому світі, а його скандальні графіті, які торкаються найрізноманітніших політичних і соціальних тем, стають об'єктами світового обговорення.