Відомо, що Монсеррат Кабальє померла у шпиталі, де вона перебувала з середини вересня. Раніше лікарі клініки Сант-Пау повідомляли, що у зірки звичайне загострення хвороби сечового міхура, тому вона зможе покинути госпіталь 24 вересня, в день завершення фестивалю La Mercè. Та попри обнадійливі прогнози медиків 85-річна Монсеррат Кабальє так і не повернулась додому: смерть зірки наступила в її палаті.

Читайте також: Монсеррат Кабальє госпіталізували в Барселоні, – ЗМІ

Біографія легендарної Монсеррат Кабальє

Народилась оперна діва 12 квітня 1933 року в іспанській Барселоні. Повне її ім'я – Марія де Монсеррат Вівіана Консепсьон Кабальє-і-Фольк. Артистка скоротила його до Монсеррат Кабальє, щоб прихильники змогли з легкістю запам'ятати кумира.

Ще змалку в співачки проявлявся вокальний талант, тому вона поступово йшла до здійснення своєї мрії – вийти на сцену. Тому зірка поступила до консерваторії при Барселонському театрі Лісео, який успішно закінчила в 1954 році. Ще тоді її репертуар складали непрості ролі Тоски, Аїди, Арабелли і Соломії.

Вже після завершення навчання Монсеррат Кабальє стала однією з найуспішніших оперних співачок. Вона стрімко завойовувала всю Європу дивовижним сопрано. Упродовж 10 років зірка виходила з найпопулярнішими оперними партіями в Бремені, Мілані, Відні, Барселоні, Лісабоні, а також Мехіко. Глядачів та музичних критиків приголомшувала техніка бельканто, яку Монсеррат талановито демонструвала під час своїх виступів.

Читайте також: Померла Ніла Крюкова: біографія легендарної української акторки

Світову славу Кабальє отримала у 1965 році, коли вона замінила американську співачку Мерилін Хорн в партії Лукреції Борджіа в однойменній опері. Співачка не змогла вийти на сцену через хворобу. Тріумф Монсеррат Кабальє був настільки великий, що публіка влаштувала співачці 20-хвилинні овації.

Згодом оперна діва отримала особисте запрошення Рудольфа Бінга та дебютувала в "Метрополітен-опера", що в Нью-Йорку. Серед кращих партій, виконаних на сцені прославленого театру – Луїза в "Луїзі Міллер", Леонора в "Трубадурі", Віолетта в "Травіаті", Дездемона в "Отелло", Аїда, Норма в однойменній опері Вінченцо Белліні.

Читайте також: Померла Ніла Крюкова – легендарна українська акторка

Однак не тільки виступами в оперних театрах прославилась Монсеррат Кабальє. Зірка записала спільний альбом "Барселона" з вокалістом групи "Queen" Фредді Мерк'юрі. Платівка вийшла у світ 1988 року. За майже десятиліття після цього спільно з швейцарською рок-групою "Gotthard" була записана рок-балада "One Life One Soul".

Дивіться спільний виступ Монсеррат Кабальє та "Gotthard" (відео):

Щодо особистого життя, то у 1964 році Монсеррат Кабальє вийшла заміж за співака Барнабе Марті. З чоловіком вона виховувала двох дітей – сина Барнабе та доньку Монсеррат.

В останні роки свого життя зірка все більше відчувала загострення своєї хвороби. Окрім цього, у 2002 році Монсеррат Кабальє потрапила в автокатастрофу, що теж позначилось на її самопочутті. Через отримані травми 85-річна співачка пересувалася на милицях або ж інвалідному візку. Легендарна Монсеррат Кабальє припинала виступати на сцені і відвідувала лише окремі світські заходи, часто в супроводі своїх рідних.

Варто зазначити, що попри недугу у квітні 2018 року оперна діва приїхала до України, де відсвяткувала свій останній день народження. Вітчизняні зірки привітали співачку та поспілкувались з талановитою іспанкою.


Монсеррат Кабальє з внучкою Даніеллою в Києві /Jet Setter

Відомо, що прощання з легендарною оперною співачкою відбудеться у Барселоні 8 жовтня. Світові лідери та зірки вже висловлюють співчуття родині Монсеррат Кабальє, зазначаючи, що це трагедія не тільки для Іспанії, але й усіх країн світу.