На 23 роки ув'язнення Гарві Вайнштейна засудили в лютому 2020 року. Вирок йому призначив Верховний суд Мангеттена. Але продюсер та його адвокат Артур Аідала вже подали апеляційну скаргу до суду і вимагають проведення нового суду.

Читайте також Жертви засудженого Гарві Вайнштейна отримають 17 мільйонів доларів

Вайнштейну, начебто, відмовили у презумпції невинуватості і саму справу нібито розглядали некваліфіковано.

Після того, як минув рік і емоції вляглися, стенограма справи підтверджує те, у що ми завжди вірили: що пан Вайнштейн не отримав справедливого судового розгляду,
– заявив адвокат і зазначив, що вважає вирок його клієнта надто суворим.

Чому адвокат оскаржує вирок

У заяві адвоката йдеться про 7 помилок судді, яких він припустився під час розгляду справи, що й повпливало на думку присяжних. Зокрема, голова суду відмовився відхилити кандидатуру присяжного, який написав автобіографічну книгу про "сексуальне хижацтво літніх чоловіків" і брехав про її зміст під час відбору журі.

Адвокат вже повідомив, що Апеляційна палата виправить ці помилки і направить матеріали справи до іншого судді. Сам Вайнштейн переконаний, що звинувачення у зґвалтуванні третього ступеня має бути відхилене через помилки судді, а новий судовий розгляд повинен стосуватися одного епізоду статевого акту першого ступеня.

До теми Через загрозу самогубства: за Гарві Вайнштейном встановили постійне спостереження

Що відомо про суд над Вайнштейном?

  • З 2017 року Гарві Вайнштейна звинувачували десятки жінок у сексуальних домаганнях та зґвалтуваннях.
  • Саме з цього у Голлівуді відбулась "чистка" кадрів, оскільки чимало чоловіків змушені були піти з кіно через заяви жертв домагань.
  • Суд над Вайнштейном тривав кілька років, справи закривались і відкривались. Але на початку 2020 року чоловіка засудили до 23 років ув'язнення через заяви 6-х обвинувачувачів-жінок.
  • Суд присяжних визнав його винними у двох з п'яти пунктів обвинувачення. Обговорення тривало 4 дні. Йому пред'явили обвинувачення у зґвалтуванні першого та третього ступенів.