Щорічно Foals грає більш сотні концертів та фестивальних сетів у всьому світі. Українські фани довго чекали на візит кумирів, й ось нарешті їхня мрія здійсниться: 27 липня Foals вийдуть на сцену київського арт-заводу "Платформа".

Foals – порівняно молодий гурт, заснований 2005 року в англійському Оксфорді. Музиканти випустили чотири альбоми, останній на сьогодні – What Went Down – вийшов 28 серпня 2015 року і довго тримався на третьому рядку в британському чарті.

10 цікавих фактів про Foals

1. До утворення Foals, вокаліст і гітарист Яніс Філіппакіс і барабанщик Джек Беван грали та тусувалися разом з 15-ти років. Їх перший гурт мав назву Edmund Fitzgerald.

2. Яніс та майбутній клавішник Foals – Едвін кинули навчання в Оксфорді заради музичної кар'єри. Пізніше басист Уолтер і барабанщик Джек також залишили університет та приєднались до Foals.

3. Гітарист Джиммі – єдиний член гурту, який закінчив університет. Він вивчав географію в University of Hull.

4. Клавішник Едвін веде свій власний інтернет-блог під назвою Tour Bar Blues, який присвячений харчуванню під час турів.

5. Першим, що Яніс купив після укладання великого контракту з лейблом, були кросівки Air Jordan з автографом.

6. Одного разу, коли Яніса запитали, де він навчався танцювати, він відповів: "Я був справжньою сосискою. Потім я став займатися сучасними танцями. Пізніше відкрив для себе наркотики. І гітару. І рок-музику". Між іншим, він був єдиним хлопчиком у танцювальному класі.

7. До речі, Яніс страждає від астми. Що не заважає йому продовжувати танцювати.

8. Коли гурт записував альбом Antidotes, хлопці працювали з 16 годин і до сходу сонця щодня впродовж п’яти тижнів зі своїм продюсером Дейвом Сітеком, якому іноді доводилося "надихати" хлопців, палячи з пневматичного пістолету.

9. Пісня Inhaler розповідає про клаустрофобію.

10. У 2008 році NME та читачі поставили Foals на друге місце в списку "найбільш диких виконавців".

Відзначимо, що на розігріві у Foals виступить O.Torvald, його британці вибрали із шести запропонованих українських гуртів.

Фронтмен Женя Галич, каже, що O.Torvald постануть перед публікою в дещо оновленому вигляді:

Ми зараз активно працюємо над новою музикою і представимо дещо з матеріалу, який ще ніхто не чув. Групу чекають зміни. Ми змінюємося зовні і внутрішнє. Ці зміни торкнуться всього – наших образів, кліпів, звуку і навіть текстів пісень. На концерті перед Foals глядачі зможу побачити початок цих метаморфоз.

Читайте також: О.Тorvald у цитатах: чому музиканти кохалися тричі і хто такі #нашілюди