Про смерть танцівника балету Національної опери України повідомила колишня прима-балерина Тетяна Боровик. Головний режисер опери Анатолій Солов'яненко підтвердив інформацію щодо його смерті.

До слова Через ракетні удари в Києві загинула заслужена артистка України

Через 2 дні після повномасштабного наступу Росії на територію України, 26 лютого, артист потрапив під обстріл російських військ та отримав тяжке поранення. Наступні кілька тижнів він провів у лікарні. 17 березня чоловік помер, прощання із Дацишиним пройде 18 березня. Його кремують на Байковому цвинтарі.


Артем Дацишин на сцені опери / Фото з відкритих джерел

Що відомо про Артема Дацишина

Артем Дацишин народився у Херсоні. Закінчив Київське хореографічне училище. За свою кар'єру здобув чимало премій та нагород. Гастролював у Німеччині, Японії, Швейцарії, США та Франції. Він був лауреатом міжнародного конкурсу Сергія Лифаря (1996) та Рудольфа Нурієва (1998). Його знали як талановитого артиста за такими партіями, як Зігфрід у "Лебединому озері", Принц у "Лускунчику", Дезирі в "Сплячій красуні", Альберт у "Жизелі". Про його стиль виконання говорили: академічна виразність, романтична піднесеність, психологічна глибина.


Помер Артем Дацишин / Фото з відкритих джерел