Виставка стартує в берлінському артцентрі Alte Münze, а серед експозицій розмістять картини, малюнки, фотографії, скульптури та інсталяції сучасних українських митців. Роботи можна буде побачити до 15 травня включно. Зокрема таку виставку згодом покажуть у Парижі, Римі та Амстердамі.

Читайте також Для Венеційської бієнале: Океан Ельзи зняв чутливе відео пісні "Обійми" у руїнах Харкова

За словами організаторів, назва виставки – "Захоплений будинок" – відсилає до оповідання аргентинського письменника Хуліо Кортасара. Де оселю головного героя твору поступово захоплює невідоме зло, і чоловікові доводиться залишити місце, де він прожив усе життя.


У Берліні покажуть роботи українських митців / Фото з відкритих джерел

"Коли у 2014 році з моєї квартири в Луганську вилетіли вікна внаслідок вибухової хвилі, все здавалося нереальним, сюрреалістичним, як у фільмі. Сьогодні, 8 років потому, ми все ще не можемо повірити в те, що відбувається. Але тепер захопили не лише нашу "спальню та кухню", а й увесь наш дім", – зазначила Катя Тейлор, кураторка проєкту.

Щодо робіт покійного Макса Левіна, то на виставці покажуть його останні кадри з евакуації Ірпеня, де його і знайшли мертвим. Щодо Малолєтки, то у Берліні представлять серію фото з боїв у Маріуполі, а Баштовий покаже зруйнований Харків.

Виставка відбудеться за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Смерть Макс Левіна: коротко

  • Нагадаємо, що 13 березня Максим Левін відправився разом з військовослужбовцем Олексієм Чернишовим поблизу Гути-Межигірської, щоб знімати наслідки російської агресії.
  • Вони вийшли з автомобіля та направилися в напрямку села Мощун. В районі почалися активні бойові дії, і з того часу з ними не було зв’язку.
  • 1 квітня поліція знайшла тіло відомого фотографа та документаліста. Йому було 40 років і в нього залишилось троє дітей.