За словами дівчини, їхній сім'ї знадобилось 84 роки, щоб дізнатись правду про прадіда Тарковського Йосипа Касперовича. До Національного банку репресованих Анна Богдан звернулася після того, як дізналася, що її дідусь ріс без батька.

Читайте наш ексклюзив "Холостяк" Михайло Заливако та Анна Богдан знову разом: ексклюзивне відео

Анна Богдан про прадіда, якого розстріляли росіяни

Ще в дитинстві Анна Богдан почула від дідуся, що той не пам'ятає свого батька, бо, коли він був дуже малим, "вночі прийшли люди у формі й забрали його". Звичайно, ніхто не повідомив родині, що з ним сталося, і не надав жодної інформації. Лише через 84 роки правнучка Йосипа Касперовича з'ясувала, що його розстріляли за антирадянську агітацію.

28 грудня 1937 року його заарештували. Напередодні Нового року, коли сім'я готувалася до свята. 2 лютого 1938 року – був засуджений до розстрілу, як вказано у справі, за антирадянську політику. І через 21 день виконаний вирок,
– розповіла Анна Богдан.

Вона додала, що через 20 років, 11 квітня 1958-го, її прадід Йосип Касперович був реабілітований, але "життя не повернеш".

"Це була найжахливіша ніч у його житті – мати, яка залишилась без люблячого чоловіка, одна з трьома дітьми, та діти, які вмить залишились без батька, їм довелося швидко подорослішати", – наголосила переможниця "Холостяка".

Фото з інстаграму Анни Богдан

Дівчина розуміє, що кати НКВС засудили до розстрілу не лише її прадіда, таких жахливих історій не перерахувати. Це вкотре свідчить про те, що росія вже багато років чинить репресії проти українського народу.

Історія повторюється – наші діти залишаються без батьків, батьки втрачають дітей. Це треба зупинити і покласти цьому край раз і назавжди. росія – це держава терорист і вбивця, вона вже віками вбиває наш народ, і вона вже віками безкарна. І цьому потрібно покласти кінець,
– емоційно завершила Анна Богдан.

Ресурси для дослідження свого родоводу

  • Список людей, репресованих за політичними мотивами у період з 1917 по 1991 роки – Національний банк репресованих.
  • Єдиний реєстр жертв Голодомору 1932-1933 років – Victims Holodomor.
  • Карта поширення прізвищ на території України – Ridni.
  • Генеалогічний сайт – Geni.