У неділю, 21 серпня, Зеленський нагородив українців відзнакою "Національна легенда України". Серед лауреатів був провідник Анатолій Бабічев, який 9 днів рятував людей з Харкова, Краматорська, Лимана. Чоловік родом з Маріуполя, тож розповісти його історію запросили зіркового маріупольця Андрія Бєднякова. Він так щемливо згадав про своє місто, що відео його промови стало вірусним.

До теми Бєдняков гостро відреагував на цинічний концерт окупантів на "Азовсталі" в Маріуполі

Андрій Бєдняков розплакався, згадавши, як їхав у Маріуполь потягом

"Де б я не був – у Києві або за кордоном, я завжди сідав у потяг і їхав додому, в рідний Маріуполь, до мами. І неважливо, де я був – у Харкові на сесії або на першій зйомці в Києві, за яку мені заплатили гроші. Я хотів ці гроші показати мамі. Я сідав у потяг і їхав додому. Як і тисячі маріупольців. Ми їхали однією дорогою, дорогою, яку знаємо напам'ять. І навіть зараз, коли я заплющую очі, я бачу її так, ніби це було вчора", – зізнався ведучий.

Він пригадав, як проїжджав металургійний комбінат імені Ілліча, завод "Азовсталь", а за три хвилини вже стояв на пероні рідного Маріуполя.

"І починається найтепліше. Спогади, які ти не забудеш ніколи. Бо в спину тобі дихає вітер з моря, а в обличчя – таксисти. І ось, коли я розплющую очі, я бачу, що нічого немає. Все знищено, крім спогадів. Знищені будівлі, знищені долі, втрачено дуже багато життів", – сказав Бєдняков зі сльозами на очах.

Мені дуже хочеться ще раз, і ще раз, бачити з вікна потяга спочатку комбінат імені Ілліча, потім "Азовсталь". Я дуже не любив ці комбінати, я сам там працював, але зараз я прям скучив за ними. І знову хочеться відчути цей подих, цей вітер з моря, побачити цих таксистів. Зараз я готовий віддати їм будь-які кошти, щоб вони відвезли мене додому. І я це зроблю. Я обов'язково вийду на перон українського маріупольського залізничного вокзалу,
– пообіцяв собі Андрій Бєдняков.

Як відреагували зіркові друзі Андрія Бєднякова

У коментарях Бєднякова підтримали його друзі з шоу-бізу – хто емоджі розбитого серця, хто теплими словами, хто захотів обійняти:

  • Даша Астаф'єва: "Йди обійму! Я пишаюся тобою. Голос легенди";
  • Оля Цибульська: "Обіймаю";
  • Юлія Саніна з The Hardkiss;
  • Сергій Бабкін;
  • Леся Нікітюк;
  • Надя Дорофєєва;
  • Олександра Заріцька з гурту KAZKA;
  • Ліля Подкопаєва;
  • Наталка Денисенко;
  • Лєра Бородіна.

Натомість закріпив Андрій Бєдняков цей коментар: "Завжди сміялася, коли ви говорили, і вперше плачу". Він зібрав понад 2 тисячі вподобань.