Ця ідея належить художникам Олексієві Саю і Богдані Косміній, а реалізаторами проєкту стали Віталій Дейнега та Алла Лопаткіна. Українським митцям вдалося зробити неймовірне шоу для відвідувачів фестивалю та ще раз нагадати про Україну на міжнародній арені.

Вас також може зацікавити "Наклеп": як в мережі реагують на слова про те, що Тіна Кароль відмовилась виступати на фронті

Українську скульптуру спалили на Burning Man

Спершу вона була оббита дошками так, як в Україні захищають пам'ятники від обстрілів. Проте згодом дерево підпалили. Після чого крізь вогонь почала прояснюватись металева скульптура у вигляді українського тризуба, але це насправді фенікс.

Це український фенікс, який пройшов крізь вогонь і повстав з попелу. Візуально він схожий на тризуб, але це птах,
– зазначив Віталій Дейнега.

Чоловік також додав, що ця робота про Україну і про кожного з українців. Вона показує те, як громадяни стали сильнішими, ніж будь-коли.

Алегорія цього твору дуже проста. Нас, як націю, хотіли знищити. Але вогонь нас загартував. Ми вийшли з вогню, і він зробив нашу шкіру грубшою, а нас – сильнішими. Ми переродились через вогонь. І нехай ми цього для себе не вибирали, але ми впорались і продовжуємо це робити кожного дня,
– пояснив один із реалізаторів проєкту.

Про цю подію на своїй сторінці в інстаграмі також згадав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: "Птах-фенікс — це саме той потужний наратив, який ми просуваємо за кордоном. Незламна Україна, яка відроджується та постає ще сильнішою з попелу війни".

Він наголосив: "Представляти Україну на міжнародній мистецькій арені так само важливо, як і на дипломатичному треку".

Що відомо про Burning Man

Це щорічний фестиваль незалежного мистецтва. Вперше він пройшов у 1986 році. На заході митці з різних країн встановлюють арт-об'єкти на певну чітко зазначену тему. Тут слід додати, що цьогоріч вона називається Animalia, тобто пов'язана з тваринами.

Всього фестиваль триває 8 днів. Кульмінацією заходу є спалення великої дерев'яної фігури людини.

На Burning Man немає грошей і продажів, тож про харчування, житло та інші потреби люди дбають самі. Наприкінці фестивалю учасники прибирають всі сліди свого перебування, а його місце розташування в пустелі рік за роком змінюється.