В статті Vogue відзначають, український співак Іван Дорн "кинув виклик гендерним нормам" в Україні. Таке лестиве та провокаційне звання від американців Дорн отримав завдяки своєму кліпу Collaba. В цьому кліпі підняли питання проституції, а сам співак був в жіночому одязі та грав роль однієї із проституток.

Читайте також: Дорн презентував кліп на пісню "Beverly" у жовто-блакитних кольорах: відео

Також Дорн зізнався, що після кліпу Collaba він помітив зміни у власному гардеробі та бажання трансформуватися і далі.

Я не знаю, де варто намалювати межу, і що дозволено, а що ні. Я лише пробую, перевіряю та намагаюся зрозуміти. Після Collaba все стало іншим. Тепер кожен розуміє, що може бути більш відкритим,
– розповів він.

В інтерв’ю для Vogue Дорн вперше розповів, що у 10-річному віці виступав у жіночому одязі, бо саме тоді був дуже популярний співак Шура. Також у цьому контексті співак згадав російського стиліста і співака Сергія Звєрєва та українця Андрія Данилка, якого знають як Вєрку Сердючку.

Вже в дорослому житті Дорн неодноразово приміряв на себе жіночий образ. Під час концерту в Москві на презентації альбому OTD Дорн також був в жіночому одязі.

"Вони не були готові до такого", – цитує видання висловлювання Дорна про українську та російську аудиторію.

Vogue пише, що пострадянські країни, як Україна і Росія, відомі своїм несприятливим ставленням та іноді жорстокими діями щодо людей з нетрадиційною орієнтацією. Тож негативна реакція на кліп Collaba, на думку журналістів, – була очікувана.

В контексті гендерної боротьби видання Vogue нагадало про невдалу спробу пофарбувати Арку дружби народів у кольори ЛГБТ напередодні "Євробачення-2017".

Дивіться кліп Івана Дорна Collaba: