Перша леді України Олена Зеленська розповіла, що в Нью-Йорку Саші Філіпчук з Гостомеля встановили унікальний протез. Попереду в неї довгий шлях, щоб навчитися ним керувати.

До теми "Серце світу б'ється в Україні": Зеленська провела розмови з дружинами глав держав та урядів

Олена Зеленська показала Сашу Філіпчук з новою "рукою"

Можливість робити звичні речі обома руками – вперше з березня. Нарешті вона є в Саші Філіпчук – дівчинки, яка дивом вижила, потрапивши з родиною під обстріл у Бучі,
– похвалилася Олена Зеленська.

Вона розповіла, що 9-річній дівчинці безкоштовно встановили найлегший у світі протез TrueLimb. Це унікальна розробка клініки в Нью-Йорку, яка долучилася до ініціативи Unlimited Tomorrow Global Initiative. Цьому посприяли Посольство України у США, посол Оксана Маркарова та Ukraine House.

"У Саші нарешті є нова "рука". Тепер Саші потрібно навчитися керувати протезом. Але я впевнена: вона впорається. Бо ця мужня дівчинка стійко витримала таку кількість випробувань, що сльози навертаються на очі, коли бачиш, як вона з усмішкою пробує рухати пальчиками", – щемливо написала Олена Зеленська.

До речі, зі США Саша з мамою відправиться не в Україну, а до Канади, адже вдома все ще небезпечно.

"Я бажаю їй, щоб на цьому весь жах пережитого залишився позаду. Бо Саша, як і всі українські діти, заслуговує на повноцінне життя без болю й обмежень", – звернулася до дівчинки Олена Зеленська.