Перед початком вечора знамениті виконавці продефілювали перед спалахами фотокамер. Серед гостей події тут була присутня дуже скромно вбрана у білому костюмі червоноголова співачка Ріанна, ще одна прихильниця яскравих барв Нікі Мінаж, кантрі-музикант Кіт Урбан із зірковою дружиною акторкою Ніколь Кідман, а також Ферджі із друзями-колегами по гурту Black Eyed Peas.

Розпочати шоу довірили асам поп-індустрії Ріанні та Брітні Спірс. Співачки в дуеті виконали хіт барбадоської зірки "S&M". Обидві були вбрані в однакові костюми проте різних кольорів: чорний і білий. Під кінець виступу красуні влаштували також дуже жвавий бій подушками.

Тріумфаторами вечора стали Джастін Бібер та Емінем, які отримали 7 та 6 премій Billboard Music Awards відповідно. Почесної "Нагороди тисячоліття" цього вечора удостоїли Бейонсе. Перед урочистим врученням у своїй любові зірці зізналася перша леді США Мішель Обама та епатажна Лейді ҐАҐА.

“Бейонсе окрім того, що красива і чарівна жінка ще й чудовий приклад і ікона для молодого покоління у всьому світі”, - каже перша леді США Мішель Обама.

“Ти набагато більше ніж просто поп-зірка чи ікона..ти втілення мрії”, - каже співачка Лейді Ґаґа.

Премію, нагадаємо співачка отримала за свої кар'єрні досягнення і вплив на музичну індустрію. Після церемонії вручення R&B діва "на живо" виконала свіжоспечений хіт "Run the World (Girls)."

Кращою співачкою року визнали Ріанну, її відзначили також як топову радіо-виконавицю. По три нагороди отримали також Тайо Круз, Лейді Ґаґа, Тейлор Свіфт, Кеті Перрі та Ашер. Організатори події потішили усіх присутніх також грандіозним "перформенсом" Сі Ло Гріна який разом із білосніжним фортепіано повисли у невагомості під час виконання одного з хітів музиканта.

Закривати шоу на сцену MGM Grand Garden Arena вийшла Брітні Спірс. Цього разу у дуеті з Нікі Мінаж вона виконала один із своїх найновіших хітів "Till the world Ends".