І жінки, і чоловіки однаково часто відчувають це явище, але синдром нав'язливих мелодій має тенденцію тривати довше у жінок. Крім того, він дратує їх сильніше, ніж чоловіків, пише webmd.
Також на тему: Звук будильника впливає на ваше здоров'я: які мелодії безпечні
На пісні з текстами доводиться 73,7% "застряглих мелодій", тоді як інструментальна музика викликає лише 7,7% всіх випадків.
Як позбутися нав'язливої мелодії
Вчені навіть знайшли спосіб боротися з цим синдромом: для того, щоб позбутися нав'язливої мелодії, необхідно "перемкнути" мозок на будь-яку важку задачу для робочої пам'яті – кросворд, логічну вправу або щось подібне.
Чому виникає синдром нав'язливої мелодії
Коли людина чує музику, низькі та високі частоти обробляють різні області мозку, "зводячи" їх в єдину гармонійну картину. Ефекти впливу музики на мозок легко зафіксувати під час звучання мелодії, але як це зробити, коли музика програється тільки в голові?
Дослідники використовували метод електрокортикографії – фіксування мозкової активності за допомогою електродів, накладених на кору головного мозку. Цей метод дозволяє фіксувати активність нейронів в різних областях мозку набагато точніше.
Виявилося, що, сприйняття музики та "програвання" уявних мелодій активують одні й ті ж ділянки мозку, що відповідають за обробку низьких і високих частот.
Отримані дані відкрили вченим перспективу для нового підходу до дослідження афазії – стану, при якому людина чує і прекрасно розуміє мову, але не може говорити або відтворити почуте.