Британські газети і знамениті музиканти називали Леннона "Великий Джон". З першого ж концерту в нічному клубі Гамбурга у 1960 році "біт-квартет" The Beatles викликав справжній фурор серед рок-фанатів, причому відразу й назавжди. Четвірка юних ліверпульських талантів зробила небувалий переворот в історії сучасної музики.
The Beatles
Батьки Джона розійшлися практично відразу ж після його народження. Мати віддала чотирирічного хлопчика на виховання тітці Мімі. Вона була з Джоном досить строгою, навіть засуджувала захоплення музикою, запевняючи його, що це неприбуткове заняття.
Незважаючи на гострий розум, вчився Леннон погано. Він просто не міг витримати рутину шкільного життя. Музика – ось те, що його шалено цікавило. Джон з величезним задоволенням співав у хорі, а ще гарно малював.
Читайте також: Святослав Вакарчук – музичний геній, кумир мільйонів, лідер легендарного "Океану Ельзи"
Коли Джон уперше почув рок-н-рол у виконанні Білла Хейлі, він просто закохався в цей жанр. У 1956 році став організатором і гітаристом групи The Quarrymen, а вже наступного року в колектив вливаються Пол Маккартні і Джордж Харрісон. Леннон провалив випускні шкільні іспити, але директор школи допоміг йому вступити до коледжу мистецтв у Ліверпулі. Там юний Джон познайомився зі Стюартом Саткліфом.
Всесвітньо відомі The Beatles з'явилися в 1959 році. Група дуже швидко набула великої популярності. Свого захоплення музикою "Бітлів" не приховувала навіть королева Єлизавета ІІ.
Проте, гострий на язик Леннон ледь не перекреслив той успіх, якого групі вдалося досягти в Америці ціною виснажливих гастролей. Виступ The Beatles у телепрограмі "Шоу Еда Саллівана" зібрав рекордну в історії телебачення кількість глядачів – 73 мільйони. Вражений успіхом своєї групи, Джон Леннон заявив в одному з інтерв'ю, що The Beatles більш популярні, ніж Ісус Христос.
Джон Леннон
Одна фраза миттєво підірвала авторитет групи у Сполучених Штатах. По всій країні почалися масові акції спалення платівок The Beatles, їх перестали ставити в ефір. Незважаючи на вибачення Леннона, в його щирість вірили далеко не всі.
Леннон став відомим не лише як музикант, але й як політичний активіст. Свої погляди він висловлював як у піснях, так і під час публічних виступів. Леннон сповідував ідеї рівності і братерства, миру і свободи. Це зробило його кумиром хіппі й одним із найвідоміших діячів 60-70 років.
Читайте також: Кузьма "Скрябін" – простий хлопець, який став іконою українського року
Незадовго до розпаду The Beatles він зробив один із найскандальніших своїх учинків: повернув англійській королеві свій орден члена Британської імперії на знак протесту проти війни у В'єтнамі.
Джон Леннон із дружиною Йоко Оно
Сьогодні музичні твори Джон Леннона перевидають багатотисячними тиражами. Ліверпульська квартира Леннона стала музеєм. У Лондоні одна з вулиць названа його іменем. У Японії працює музей Леннона, якому Йоко Оно, дружина музиканта, подарувала частину його речей. У музеї можна побачити гітару Джона й аркуш паперу, на якому його рукою написані слова і ноти пісні "Дамо світу шанс".