Під вигуки натовпу, який зібрався перед палацом, молодята вперше поцілувалися на публіці. З одруженням монарше подружжя привітали британські ВПС. Над палацом пролетіли літаки часів Другої світової війни.

Трохи раніше у Вестмінстерському абатстві відбулося вінчання монаршої пари. З самого ранку сотні тисяч лондонців чекали на молодят під стінами абатства. За даними британської поліції, у центрі Лондона зібралося понад мільйон людей. Весільна церемонія розпочалася о 13 годині за Київським часом.

Спочатку до церкви прибув принц Вільям. Згодом до абатства приїхали високі гості - члени королівської родини, політики та інші запрошені. Перед нареченою до церкви прибула її величність Єлизавета ІІ разом з чоловіком. Після того, як Вільям та Кейт промовили шлюбні обітниці, архієпископ Кентерберійський оголосив молодят чоловіком і дружиною. Загалом церемонія минула гладко, за винятком моменту, коли принц надягав своїй обраниці обручку.

Всього за церемонією одруження в абатстві спостерігали 1900 осіб. Пряму трансляцію показували сотні світових каналів, загалом її змогли побачити більше 2-х мільярдів осіб.

“Я бачила як принци проїжджали поруч. Вони були так гарно одягнені, вся ця уніформа та відзнаки. Вони дуже струнко сиділи - мабуть, були дуже захоплені тим, що мало відбутися”, - сказав мешканка Лондона Клер Хатчінсон.

Після одруження Вільям та Кейт поїхали до Букінгемського палацу. На шляху весільний кортеж вітали сотні тисяч людей. Прибувши до палацу, молодята взяли участь в святковому ланчі, який організувала Єлизавета ІІ. Королева подарувала своєму внукові та його дружині титули герцога та герцогині Кембриджських.

Експерти наголошують - для Кейт Міддлтон тепер настало зовсім інше життя. Адже статус дружини спадкоємця престолу накладає на неї численні зобов’язання. Тож про безхмарну молодість тепер точно доведеться забути.

“Це дуже відповідальний крок для Кетрін. Вона вступає у зовсім інше життя. Я переживала за її батька - адже він віддає свою дитину, віддає її за стіни палацу. І він вже ніколи не буде тою частиною її життя, якою був раніше”, - каже консультант Дженні Бонд.

Після завершення публічної частини королівського весілля тисячі людей розійшлися по пабах, ресторанах, клубах або зібралися за столами просто на вулицях британських міст. По всій Великі Британії мешканці влаштовували традиційні гуляння - з прапорами і духовими оркестрами.

“Думаю, сьогодні було все для хорошої вечірки. Ми спробували зібрати тут усю нашу місцеву спільноту і повеселитися. Чудово, що вечірка співпала з такою фантастичною подією, як королівське весілля”, - організатор вуличної вечірки Саймон Картер.

Тим, кому пощастило більше, а таких назбиралося 300 найближчих друзів та родичів Вільяма і Кейт, потрапили на закритий обід і дискотеку у Букінгемському палаці. Аби підготуватися до продовження свята, принц відвіз свою дружину до палацу Сент-Джеймс на автомобілі Aston Martin, якому вже майже 40 років. Машину для своєї невістки та сина люб’язно надав принц Чарльз.