Нетта Барзілай, яка тріумфувала на пісенному конкурсі Євробачення-2018, виборола можливість для Ізраїля приймати гостей шоу зі всієї Європи в 2019 році. Однак такий шанс країна може втратити, адже запропонувала провести вокальні змагання в Єрусалимі, який є спірною територією на Близькому Сході.

Читайте також: Євробачення-2019 опинилось на грані зриву: деталі

Після анонсу бойкотування ізраїльський уряд все ж вирішив не наполягати на місті проведення шоу. На розгляд комітету винесли 4 міста, серед яких – Єрусалим. Відтак представники Європейського мовного союзу оголосили, що можуть обрати іншу країну, в якій проведуть шоу. Про це повідомляє ESC Today.

Ще одним каменем спотикання була заява міністра культури і спорту Ізраїля Мірі Регев про повне узгодження з владою трансляції Євробачення-2019. Така умова для організаторів стала несподіванкою.

Це необхідно тому, що влада Ізраїлю фінансує конкурс,
– зазначила Мірі Регев.

У Європі гостро обговорюють питання, пов'язані з пісенним конкурсом. За інформацією ЗМІ, точаться бесіди про політизацію шоу, що неприпустимо для організаторів конкурсу. Водночас екс-представник Євробачення Ахралій Гольдфінгер розповів, що наразі вирішується питання про перенесення пісенного змагання до Австрії.