Як інформує BBC, у Співдружності націй розпочали таємні переговори щодо можливого наступника королеви Єлизавети ІІ на посту глави об’єднання.

Читайте також: Королівське меню: що їсть Єлизавета ІІ у свій звичайний день

Посада королеви Великобританії на посту глави Співдружності націй не є спадковою і після її смерті і вступу на трон принца Чарльза автоматично до нього не перейде.

У випадку смерті монарха лідери країн-членів Співдружності мають самостійно ухвалити рішення про призначення нового глави об’єднання.

Щоправда, альтернативи кандидатурі принца Чарльза на посаду глави об’єднання поки не бачать. Раніше з'явилась інформація про те, що лідера для поліпшення демократичних повноважень організації можуть обирати церемоніально.

За даними видання, у Співдружності вже створили "групу високого рівня", яка розгляне питання, пов’язані з управлінням об'єднанням.

Дивіться також: Як святкували офіційний день народження королеви Великобританії: атмосферні фото

У квітні на зустрічі глав країн-учасниць Співдружності в Лондоні планують представити попередні "напрацювання" з цього питання. 21 квітня Єлизаветі ІІ виповниться 92 роки.

Що таке Співдружність націй?

Це асоціація незалежних держав, які раніше входили до складу Британської імперії. Усі вони визнають британського монарха як символ вільного єднання. Співдружність націй не є політичним союзом, а є міжурядовою організацією і станом на 2018 рік налічує 53 члени.

До складу Співдружності Націй входять такі країни як Канада, Австралія, Нова Зеландія, ПАР, Індія, Шрі-Ланка, Малайзія, Сінгапур та інші.