Тисячі людей вітали монаршу пару на квітковому шоу у Канберрі. Це перша публічна поява Єлизавети ІІ в Австралії за останні 5 років. Тривалість квіткового свята , яке проводять у столиці з 1954 року, спеціально продовжили для того, щоб дивами флористики змогла помилуватись королівська пара.

З часу, коли Єлизавета ІІ востаннє ступала на австралійську землю, багато що змінилось. Як наголосила прем'єр-міністр країни Джулія Гіллард, правила поведінки у присутності Її величності стали набагато ліберальнішими. Отож глава уряду закликала австралійців спілкуватись з Єлизаветою ІІ нарівні: замість реверансу та поклону - потиснути руку і легко схилити голову.

“У випадку спілкування з монаршою родиною, вам вирішувати, як себе поводити - кланятись чи не треба. Королеві приємно, коли людям комфортно у її присутності. Тому Її Величність просто подала мені руку, і я її потиснула. Без зайвих церемоній”, - каже прем'єр-міністр Австралії Джулія Гіллард.

Королева та Герцог Единбурзький покидати Зелений континент швидко не збираються. Їхня подорож Австралією триватиме близько 10 днів.