За традицією, британський монарх має роздати милостиню нужденним підданим. У цей день королева також зустрічається з пенсіонерами. Зараз, коли про нужденних дбають органи соціального забезпечення, королева дарує учасникам церемонії, щоб не ущемити їхню гідність, не справжні, а сувенірні монети.

Єлизавета II народилася 21 квітня 1926 року. Нинішня британська королева стала главою держави в лютому 1952 року, коли їй було всього 25 років. У 1947 році вона вийшла заміж за Філіпа, представника грецької королівської династії. У червні нинішнього року принц Філіп буде відзначає своє 90-річчя.

Офіційне свято, День народження королеви, у Великобританії та більшості її колишніх колоній відзначається в червні, причому щоразу в різні дні, в залежності від погоди. У день "офіційного" дня народження проводяться паради і народні гуляння.

Традиція "розвести" за часом державне свято і фактичний день народження монарха була заведена ще в середині XVIII століття. Причиною стало те, що королі і королеви, багато з яких з'явилися на світ в холодну пору року, хотіли, щоб піддані відзначали їх дні народження у гарну погоду.