Відомо, що опитування зробила Соціологічна група "Рейтинг", яка опублікувала результати на своєму офіційному сайті.

Читайте також: Меган Маркл очолила престижний рейтинг журналу Tatler

За їхніми даними, найулюбленішими стилями для українців є поп (26%), класична (25%) та народна музика (21%), а також шансон (18%) та рок (14%). Танцювальну і клубну музику обрали 12 і 8% респондентів, а джаз – 7%. Всього лише 4% людей заявили, що не люблять музику та вкрай рідко слухають якісь композиції.

Цікавим було і порівняння музичних вподобань серед жінок і чоловіків. За даними соцопитування, дівчата більше полюбляють класичну, танцювальну і поп-музику. Натомість чоловікам перевершили показник в категорії рок, шансон, реп та електронна музика.


Яку музику слухають українці: результати соцопитування / Фото: Рейтинг

Окрім цього, представники групи "Рейтинг" порівняли отримані дані з результатами опитувань за останні 10 років. Виявилось, що любителів поп-музики суттєво стало менше, хоч саме цей стиль і очолив рейтинг. Вдвічі менше людей слухають романси. Водночас експертів вразила популярність класичної музики: кількість людей, які обрали цей стиль, збільшилась на 5%, перевершивши шансон і фольк. Побільшало і прихильників року та репу.

Старше покоління, як і очікувалось, обирало класичну, бардівську та народну музику, шансон, романси, а молодше – поп, рок, диско, клубні, електронні композиції, а також реп і хіп-хоп. Також експерти встановили: чим вищий рівень освіти, тим більше респонденти полюбляють класику, рок і джаз.