Дослідження показали, що навчання дітей музики в ранньому віці (до 7 років) викликає фізичні зміни в структурі та функціях мозку, передає видання Childdevelop.

Цікаво! 6 фраз, якими батьки можуть показати свою прихильність і любов до дитини

Вчені встановили, що при заняттях музикою в центральній частині мозку збільшується кількість нейронних зв'язків між півкулями, що розвиває когнітивні здібності дитини.

Ще одне дослідження показало, що раннє навчання музики збільшує кількість сірої речовини в корі головного мозку, що розвиває в дітей координацію. А це в свою чергу покращує емоційну регуляцію і здатність пригнічувати негативні емоційні реакції на події. Тобто заняття музикою з раннього віку підвищує здатність дитини справлятися з розчаруваннями і уникати надмірно емоційних реакцій на складні ситуації.

Дитина займається музикою
Заняття музикою розвиває соціальні навички дитини / Фото razom.media

А для музикантів гра на інструментах не тільки активізує мозок, але і розвиває його. Тому вони мають гарну довготривалу пам'ять, слух і гнучкі когнітивні функції.

Окрім того, експерти сходяться на думці, що прослуховування музики допомагає дітям долати труднощі в навчанні. Результати останніх досліджень показують, що активні заняття музикою можуть мати для дитини безліч додаткових позитивних ефектів.

Зокрема, заняття музикою розвивають:

  • сприйняття мови, мовні навички та грамотність;
  • навички усного рахунку;
  • інтелект;
  • увагу і концентрацію;
  • фізичне здоров'я.

До теми! Як батькам зблизитися зі своєю дитиною: поради

Також відомо, що гра на музичних інструментах може підвищити самооцінку дитини, розвинути її впевненість в собі, наполегливість у подоланні труднощів з навчанням, самодисципліну тощо.

Вчені стверджують, що прослуховування музики або співи зміцнюють взаємини між батьками і дітьми, а також розвиває емпатію. Адже спільні заняття музикою дозволяють учасникам більш гармонійно взаємодіяти один з одним.