Ситуацію на фондовому ринку детальніше описав інвестиційний аналітик компанії "Фрідом Фінанс Україна" Степан Джус. В акції яких компаній вигідно інвестувати в найближчий час – дізнайтеся в експертному огляді на Інвестиціях24.

Історія успіху: За крок до S&P 500: як Tesla визначила нову еру для світової автоіндустрії

У акцій Spotify є потенціал зростання

Темпи зростання стримінгового сервісу для прослуховування музики Spotify у цьому році перевищили 30%. Компанія Spotify Technology S.A. (тікер SPOT) зайняла перше місце у світі за числом платних онлайн-платформ і лідирує з-поміж тих, які дають можливість слухати музику без її попереднього завантаження на ПК.

У першому півріччі 2020 року аудиторія Spotify становила 286 мільйонів користувачів, із 131 мільйон осіб, які оформили платну підписку. Основними причинами такого зростання було введення режиму карантину, а також нова стратегія диверсифікації сервісу.


Платформа Spotify

Навесні цього року з музичного додатка Spotify перекваліфікувався в найбільшого постачальника розмовного контенту. Після купівлі прав на трансляцію монологів популярного коміка Джо Рогана, а також ряду інших зірок Spоtify почав активно займати нішу, що належала раніше радіо і володіє великим потенціалом. Усі ці тенденції свідчать про те, що ми спостерігаємо зараз народження одного з майбутніх базових IT-сервісів.

Також цікаво: Біотех на фондовому ринку: на IPO виходять провідні розробники ліків від раку

Ринок оцінив успіхи Spotify: з початку року вартість акцій зросла на +74%, а з початку літа – на +39%. Аналітики зазначають, що останні два квартали компанія демонструвала збитки, і на поточний квартал консенсус також закладає відсутність прибутку. Однак це не повинно бентежити інвесторів, оскільки у Spotify стабільно позитивний грошовий потік, який вона конвертує в розширення продажів і купівлю інших бізнесів.

Якщо темпи зростання аудиторії збережуться на поточних рівнях, то ще через три роки число передплатників перевищить півмільярда осіб, а вартість акції вже в середній перспективі (на горизонті до року) може піднятися вище 300 доларів.


Динаміка ціни акцій Spotify / Графік "Фрідом Фінанс Україна"

Підвищено прогноз для софтверної компанії Dropbox

У понеділок, 20 липня, аналітики Jefferies підвищили прогноз за акціями софтверної компанії Dropbox Inc. (DBX, NASDAQ) і підняли їхню цільову ціну. Це стало однією з причин зростання акцій DBX майже на +10% на торгах 20 липня. Під час торговельної сесії 21 липня акція коштувала 22,42 долара.

Що відомо про компанію Dropbox?

Є постачальником послуг зберігання даних в хмарі, що особливо затребуване в умовах швидкого розвитку ринку дистанційної роботи і зростання попиту на резервування даних. Водночас, Dropbox розширює бізнес, наприклад, у сегменті мобільних сервісів, пропонує нові послуги, такі як шифрування даних, додатковий простір для зберігання і т. д.


Логотип Dropbox / Фото Flickr

Аналітики Jeffries вважають, що інвестори, марно приділяють мало уваги акціям Dropbox, оскільки компанія є одним з бенефіціарів масового переходу на віддалену роботу. Сьогодні в Jeffries рекомендують купувати акції Dropbox і піднімають цільову ціну з 22 до 28 доларів. Окрім того, аналітики відзначають, що Dropbox продемонструвала, що може "досягти цілей по маржі".

Читайте також: На біржу виходить розробник платформи для управління технікою Apple: цікаві факти про IPO Jamf

Відзначимо, що крім послуг хмарного сховища, Dropbox пропонує ще одну послугу, затребувану в період пандемії коронавірусу COVID-19. Йдеться про цифровий підпис. У минулому році Dropbox придбала сервіс електронного підпису HelloSign, у якого вже було більше 80 тисяч клієнтів. Ця угода дала змогу Dropbox поліпшити свою пропозицію для корпоративних клієнтів і вийти на цей перспективний ринок. Тактика Dropbox з розгортання послуг від кінцевих користувачів і малого бізнесу до більш великих компаній може бути успішною, особливо в умовах масової трансформації бізнесу і переходу до нової реальності.


Динаміка ціни акцій Dropbox / Графік "Фрідом Фінанс Україна"

eBay продає бізнес оголошень: що залишиться від компанії

Інтернет-ритейлер eBay Inc. (EBAY, NASDAQ) повідомив про продаж частини свого бізнесу оголошень за 9,2 мільярда доларів.

У межах угоди покупцем eBay Classifieds Group є норвезька компанія Adevinta (ADE), що належить медіа групі Schibsted (SCHA). Adevinta заплатить 2,5 мільярда доларів готівкою і передасть 44% своїх акцій (33% голосів) на користь eBay. Як зазначили в компанії, угода зробить Adevinta найбільшим гравцем ринку онлайн-оголошень в світі. Об'єднана група буде мати сильні позиції у 20 регіонах і охопить аудиторію в мільярд осіб з трьома мільярдами відвідувань у місяць.


Графік акцій Adevinta (ADE) / Графік "Фрідом Фінанс Україна"


Графік акцій Schibsted (SCHA) Графік "Фрідом Фінанс Україна"

Як бачимо із графіків цін компанії-покупця, новина вплинула на зростання вартості (+39% та +29,6% відповідно).

eBay, своєю чергою, отримає частку в успішній компанії, яка має досвід і можливість для розвитку бізнесу оголошень. Однак eBay знадобиться зміцнювати свій сегмент цифрових продажів, конкуруючи на тому ж полі, де працює Amazon. Продаж сегменту оголошень забезпечить eBay фінансовими засобами, але перспективи такої конкуренції залишаються невизначеними. Не є винятком, що в результаті eBay перейде під опіку більшого гравця.

Поради інвесторам

Рекомендуємо стежити за новинами бізнесу та ринком злиття та поглинання публічних компаній, оскільки на фоні пандемії та карантину частина бізнесу готова продавати свої певні напрями операційної діяльності та обмінюватися акціями одні з одними. На цьому можна непогано заробити, поспілкувавшись із інвестиційними консультантами свого брокера на фондовому ринку.