Джамала стала героїнею четвертої історії у серії "Рідний Крим", створеній Ukraїner спільно з Українським інститутом.
Зверніть увагу Сенцов "прогулявся" Кримом у VR-окулярах та назвав улюблені місця: відео
Герої за допомогою віртуальної реальності спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться думками та історіями про рідний півострів.
Їй не заборонено в'їзд на півострів, як, наприклад, Мустафі Джемілєву. Втім, з міркувань безпеки вона туди не їздить. Батьки Джамали продовжують жити на півострові.
Щодня говорять з дочкою через інтернет, дивляться на онуків. Джамала вважає, що не мала можливості обирати, повертатися їй до Криму чи ні. Усе вирішили обставини.
Ось де закінчується моя свобода. Я не вирішувала не їхати, за мене це вирішили. Я відчуваю себе зараз в клітці і дуже безпорадною. Якби я вирішувала, я б поїхала,
– пояснила співачка.
"Це Україна, це моя батьківщина. Там стається стільки подій, які дуже важливі для мого життя, але я не можу поїхати. А от коли повернеться моя свобод, я не знаю", – додала вона.
Джамала (по центру) біля будинку родини Джамаладінових / Фото з особистого архіву
Потрібно говорити про Крим, – Джамала
На думку Джамали, в українському інформаційному просторі вкрай мало говорять про Крим. Можливо, це пов'язано з людським умінням звикати до будь-яких обставин: від кордонів з півостровом до порушень прав його мешканців.
Тому треба говорити і пам'ятати, що Крим і Донбас повернуться до України, що люди, які там живуть – це наші люди. "Нам набридло говорити про війну, про окупацію. Ми втомились", – зауважила Джамала.
"А як кримські татари повертались після депортації 1944 року? Скільки років пішло на те, щоб повернутись? А якби вони втомились? Я б не знала, що таке Крим", – наголосила вона.
Більше про Джамалу та її рідний Крим: дивіться у відео Ukraїner