Про своє рішення музикант повідомив в інтерв'ю "Новой Газете". За словами Чистякова, він прийняв це рішення через репресії, яких в Росії зазнають Свідки Єгови – ця релігійну організацію визнали "екстримістською" та заборонили на території РФ.

Сам Чистяков є членом цієї релігійної організації.

"Напередодні відбувся судовий процес, результатом якого стала заборона Свідків. Для мене це було шоком. Імовірність того, що я не повернуся з американського туру, почала сильно зростати. А 17 липня, коли відхилили апеляцію, я прийняв остаточне рішення", – пояснив музикант.

Читайте також: Лідер "Ленінграду" розповів, чому ніколи не виступить в окупованому Донецьку

Чистяков заявив, що відтепер він не зможе спокійно жити та працювати в Росії, адже за ним "можуть прийти в будь-яку хвилину". Він наголосив, що обшуки в офісах релігійної організації до цього проводилися неодноразово, разом з тим вилучали ноутбуки та іншу техніку. Чистяков зазначає, що вже є приклади реальних тюремних термінів для членів Свідків Єгови.

"Я не зможу відкрито сповідувати свою релігію. Це саме по собі травма, навіть якщо тебе не садять, але є вже і посадки. В Орлі, наприклад, взяли і посадили громадянина Данії. Російських їм мало, вирішили вмочити так, щоб у вухах задзвеніло. Є варіанти покарань: в'язниця, примусові роботи, штраф. Якщо людині присуджують штраф 100 тисяч, а у нього зарплата 20, що йому робити? Після цього, до речі, можуть і посадити ", – зазначив музикант.