Смерть музиканта констатували в лікарні Святого Луки-Рузвельта, причина – велика втрата крові. Джону Леннону на момент убивства було 40 років, пише 24 канал.

Читайте також Платівку з автографом Джона Леннона для свого вбивці продадуть на аукціоні

Біографія Джона Леннона

Джон Леннон – британський рок-музикант, засновник і учасник гурту The Beatles. Він був одним із найвпливовіших музикантів XX століття. Народився 9 жовтня 1940 року.

Крім своєї музичної діяльності Леннон був політичним активістом, проповідував ідеї рівності й братерства людей, миру, волі. Це зробило його іконою хіпі.

У 1956 році разом зі своїми шкільними друзями заснував гурт Quarry Men, названий на честь школи. Через 3 роки гурт перейменували на Beatles.


Гурт Beatles / Фото wikipedia

Перші концерти та турне закордоном. Уже 1964 році Ліверпульський гурт був відомий усьому світу.

Особисте життя

Джон Леннон був одружений 2 рази. У першому шлюбі від Сінтії Джона має сина Джуліана.

Художниця-авангардистка Йоко Оно стала його другою дружиною. У 1975 році у подружжя народжується син, якого назвали Шоном Таро Оно Ленноном. Після цього музикант заявив про завершення кар'єри й наступні 5 років присвятив синові.


Джон Леннон і Йоко Оно / Фото teleprogramma

Протягом усього життя Джон Леннон проявляв себе не тільки як музикант, а і як художник і письменник.

Вбивство відомого музиканта

8 грудня 1980 року біля входу в будівлю було вбито відомого музиканта та засновника гурту The Beatles. Протягом дня вбивця Марк Чепмен був у "Дакоті", де Леннон жив разом зі своєю другою дружиною, і коли музикант вийшов, попросив його залишити автограф на альбомі Double Fantas, що той і зробив.

Цей момент увічнив фотограф Пол Гореш. Фотографія Леннона і Чепмена стала останнім прижиттєвим знімком музиканта. Гореш пообіцяв зробити копію світлини для Марка Чепмена і той залишився біля "Дакоти".


Вхід у будинок, де жив і був вбитий Леннон / Фото wikipedia

Ввечері, коли Джон Леннон і Йоко Оно повертались зі звукозаписної студії Record Plant. Марк Чепмен вистрілив у музиканта 5 разів (у Леннона потрапили 4 кулі).

У лікарні констатували смерть через велику втрату крові. Чепмен не намагався втекти з місця злочину і не чинив опору при затриманні.

10 грудня 1980 року тіло Джона Леннона було кремовано на кладовищі Фернкліфф, Грінберг. Йоко Око заявила, що похорону не буде.

Що відомо про Марка Чепмена


Марк Чепмен народився у 1955 році. У шкільні роки він був завзятим бітломаном. Одяг і довге волосся – відповідали стилю The Beatles. Коли гурт розпався, Чепмен вступив до "Асоціації молодих християн". Після школи він ніде не вчився і не мав конкретної професії.

Останні роки перед замахом на Джона Леннона чоловік жив на острові Оаху, разом з дружиною Глорією. Він працював у "Вайкікі" з 1979 року.

В останній робочий день Чепмен розписався у журналі як "Джон Леннон", купив пістолет, узяв у борг 2 тисячі доларів і поїхав, нічого не пояснивши дружині.

Він спланував вбивство до дрібниць. Коли приїхала поліція, чоловік сидів на місці злочину і читав книгу "Ловець у житі" Джерома Селінджера, з головним героєм якої він себе асоціював. За вбивство Леннона Чепмен отримав довічне ув'язнення. Основним мотивом вбивства було те, що Чепмен хотів стати відомим і викрасти славу музиканта.

Про смерть Леннона широкому загалу повідомили під час футбольної трансляції Monday Night Football на каналі АВС.

Після смерті

Вбивство Джона Леннона посилило побоювання за своє життя у інших екс-бітлів та відомих музикантів. Гурт The Beatles офіційно розпався 27 квітня 1981 року.

Чепмен і довічне ув'язнення

За вбивство музиканта Марк Чепмен отримав довічне ув'язнення з можливістю дострокового звільнення не раніше, ніж через 20 років. З 2000 року комісія відмовила йому в цьому 11 разів.


Марк Чепмен – вбивця Джона Леннона / Фото BBC

У серпні 2020 року відбулось останнє слухання, на якому Чепмен вибачився перед вдово Йоко Оно. Також він додав, що думає про свій "огидний вчинок" щодня.

Останній автограф

Примірник альбома Double Fantasy з автографом Джона Леннона виставили на продаж на аукціоні зі стартовою ціною 400 тисяч доларів. Саме цю платівку британський рок-музикант підписав для свого вбивці.


Альбом Double Fantasy з автографом / Фото goldinauctions