Почесний громадянин Києва та Львова

Столичні чиновники підтримали рішення про присвоєння музикантові звання "Почесного громадянина Києва" за визначні особисті заслуги у культурному та соціальному розвитку столиці й активну громадську діяльність.

Також у 2015 році Вакарчук став почесним громадянином рідного міста — Львова. Він зізнався, що уникає всіляких нагород або ставиться до них іронічно, але відмовитись від звання "Почесного громадянина міста", рідного Львова не міг.


На його концерти ходить Президент

Лідер гурту "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук у грудні 2014-го дав благодійний концерт "Вночi", кошти з якого збирали на відновлення роботи Запорізького військового госпіталю. Цей концерт зібрав 10 мільйонів.

Серед гостей були Петро Порошенко з дружиною, Юрій та Ірина Луценко, глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін, дизайнер Лілія Пустовіт, міністр культури України Євген Нищук, перший заступник мера Києва Ігор Ніконов, екс-глава Шевченківського району Віктор Пилипишин та інші.


Студент престижного університету

Лідер "Океану Ельзи" Cвятослав Вакарчук зарахований на спеціальну лідерську програму Єльського університету Yale World Fellow 2015. Серед критеріїв зарахування на програму — "історія визначних досягнень та порядність".

Цього року учасниками програми стали 16 осіб, серед яких відомі журналісти, художники і фотографи із різних країн світу.


Вакарчук і російські пісні

У рамках марафону на сороковий день після вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова "Океан Ельзи" заспівав пісню "Надежда".

А 28 червня 2014 року гурт “Океан Ельзи” виконав на одеському стадіоні “Чорноморець” пісню Леоніда Утьосова “У Черного моря”.


Вакарчук — посол української культури

Святослав Вакарчук також став першим рок-музикантом в історії України, що отримав звання - посол української культури. Цю нагороду з приводу “Дня української дипломатії” Славку вручив тодішній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.


Сенатор США на концерті

14 грудня 2013 року Вакарчук зібрав перший склад "Океану Ельзи" і відіграв з ним на сцені Євромайдану. За приблизними підрахунками, легендарні хіти підспівували близько 100 тисяч людей. За концертом спостерігав сенатор США Джон МакКейн.


Небажаний у Кремлі

Після подій на Майдані концерти "Океану Ельзи" в російських містах скасували, а на концертах в Білорусі досі відбирають українські прапори.


Наймасовіший концерт в Україні

У рамках туру, приуроченого до 20-річчя гурту, ОЕ встановили рекорд – зібрали наймасовіший концерт в історії України. Виступ відбувся на головній арені країни – в спорткомплексі “Олімпійський”. Концерт відвідали понад 70 тисяч людей. Як запевнили організатори, такого тут не бачили навіть на концертах Мадонни чи "Депеш Мод".

Лідер громадської думки

Громадянську позицію лідера "Океану Ельзи" Святослава Вакарчука схвалює 81% киян.

Читайте також: Як змінювався "Океан Ельзи" протягом 21 року існування