Зарплату отримують з допомоги, яку Українському товариству сліпих нараховує Міністерство соціальної політики. Останні роки гроші надходили із затримкою у кілька місяців.

А цього року ситуація просто критична. Саме через податки, які немає з чого сплатити, колектив ще й став порушником. Тож на капелу можуть накласти штраф.

Та навіть за такого стану справ капела дає концерти. Здебільшого, щоправда, благочинні. Хоч в попередні роки гастролювали: і не лише по Україні, а й за кордоном.

Вони на словах говорять, що буде таке саме фінансування, як минулого року: тобто 750 тисяч. Але зарплату мінімальну підняли вдвічі. Тобто, як мінімум, вдвічі треба піднімати фінансування. А крім того: податки, витрати на комунальні послуги,
– артист капели Андрій Станько.

Читайте також: Афроамериканець зворушливо виконав гімн України на саксофоні в метро Бостона

Біда у тому, що зарплата музикантів у міністерстві проходить як допомога. А це на відміну від заробітної плати – незахищена стаття. Тож і фінансується вона за залишковим принципом. Професійний і наразі єдиний у світі такий колектив вірить, що міністерським чиновникам розігнати їх не вдасться.