Новий відеокліп на пісню "Пливе човен" став саундтреком до фільму українського режисера Романа Бондарчука "Вулкан". Кадри у кліпі стали поєднанням сцен з фільму, а також з відеопланами музикантів гурту на знімальному майданчику стрічки, повідомляє The Village.

Читайте також: Велике повернення: гурт Lama презентував ритмічний трек після творчої паузи

Дивіться відеокліп DakhaBrakha "Пливе човен" онлайн:

Я хотів сполучити голоси артистів із машинерією кінопроцесу – рейками, освітлювальними приладами, кабелями. Впустити цю виробничу матерію в кліп. Щоб відчути, як багато заліза, людей і енергії задіяно в процесі творення образу на екрані, створення фільму. Мене захоплює це поєднання. Зв’язок, який виникає між музикантами і долею екранних героїв,
– поділився своїми враженнями про створення кліпу Роман Бондарчук.

Самі ж музиканти запевняють, що нова композиція стала справжнім переосмисленням української народної пісні. Новий кліп "Пливе човен" зумів поєднати кіно та музику під мелодію як завжди проникливої та сильної пісні: "Пiсня, кадри з "Вулкану" – наша спроба поштовху атмосфери зниклих свiтiв та пошуків давно загубленого щастя".

Варто додати, що драма "Вулкан" вийде в українському прокаті 4 квітня. Історія Романа Бондарчука розповість про пригоди перекладача моніторингової місії ОБСЄ Лукаса (роль виконує Сергій Степанський) у маленькому містечку на півдні України. Майбутня кінострічка вже завоювала 8 престижних нагород на різних преміях та фестивалях.

Що відомо про гурт DakhaBrakha? Це відомий етно-гурт з України, який складається з 5 учасників – чотирьох жінок та одного чоловіка. Художнім керівником гурту є Владислав Троїцький, який разом з виконавцями створили назву гурту з двох староукраїнських слів – "давати" та "брати". Музичний гурт особливо вирізняється з-поміж інших завдяки своєму стилю під назвою "етно-хаос", тобто щось "хаотичне". Свої композиції вони виконують в автентичній манері, залучаючи музичні інструменти з різних куточків світу.

Свій лік гурт бере ще з 2000 року і відтоді DakhaBrakha приймає участь в різноманітних українських та міжнародних концертах і фестивалях. У 2010 році музиканти взяли участь в Національному відборі до Євробачення, але в останній момент віддали перевагу одному з європейських фестивалів. За час існування гурту вони випустили 6 музичних альбомів.