Ініціатором проведення фестивалю став заступник командиру взводу батальйону "Донбас" Ігор Чайковський з позивним "Артист", повідомляє прес-служба Нацгвардії.

Я особисто знаю серед бійців і добровольців дуже багато талановитих людей, які пишуть прекрасні вірші і музику, а їх роботи стають свого роду гімнами батальйонів і рот. Такі пісні потрібні нам усім, так як саме ми створюємо нову історію нашої країни,
— розповів Чайковський.

Ще рік тому "Артист" був директором донецького лялькового театру "Овація". З того часу життя чоловіка кардинально змінилось — він пройшов Іловайський котел, потрапив у полон і ледь не втратив сина. Про свої переживання військовий розповідає у піснях.

За словами організатора, який займається пошуком і збором авторського матеріалу, а також майбутніх учасників фестивалю, в армійські пісні завжди вкладена не тільки душа, емоції і переживання, а й історії тих хлопців, які пройшли весь жах війни, дивилися смерті в очі і поверталися.

Ми запрошуємо до співпраці всіх музикантів, композиторів, авторів, виконавців. Усіх, кому дорога пам'ять про загиблих, про наші з ними спільні цінності, значимість яких весь наш народ знаходить тільки зараз,
— зауважив Артист.

Дивіться також: Вакарчук заспівав разом з 5'nizza хіт про солдата