"З'явившись у Радянському Союзі, традиція "дарувати з барського плеча" привілеї за "особливі" заслуги не мала нічого спільного з талантом або ж народним визнанням. Зазвичай, таке "високе" звання артисти отримували за лояльність до діючого режиму та вміння на всі голоси вихваляти радянську владу. В сучасній ж Україні, замість того, аби зникнути разом із деспотичним режимом, ця практика набула нових, ще більш екзальтованих рис", - зачитав звернення до голови Верховної Ради Володимира Рибака депутат Петро Адамик.

Читайте також: Звання народного артиста для виконавця шансону попросили регіонали

"Так, на двадцять другому році незалежності України звання "заслужений" та "народний" досі отримують російськомовні артисти, які не заспівали жодної української пісні, не написали жодного слова українською мовою", - скаржаться депутати.

На такий крок львіських УДАРівців підштовхнуло присвоєння звання "Народний артист України" громадянину Росії Іллі Рєзніку, а також виконавця шансону з нецензурною лексикою Олегові Гаврилюку.

Нагадаємо, Віктор Янукович присвоїв Олегу Гаврилюку звання народного артиста України до Дня Конституції України відповідним указом.

Тоді ж співачка Світлана Лобода стала заслуженою артисткою України.