Престижну британську музичну премію Mercury Prize вручили рок-співачці Пі Джей Харві за альбом "Let England Shake". Вона стала першим виконавцем в історії, що двічі отримав цю нагороду.

У 2001 році британській співачці вже присуджували цей приз за альбом "Stories from the City, Stories from the Sea". Однак тоді вона не змогла прибути до Лондона для її отримання, оскільки церемонія відбулася 11 вересня, а в цей момент Пі Джей Харві перебувала на гастролях у США.

"Я дуже рада бути тут, тому що 10 років тому, коли мені присудили цей приз, я сиділа в готелі у Вашингтоні та зі свого вікна спостерігала, як горить Пентагон", — сказала співачка під час церемонії.

"Let England Shake" містить відверті тексти про війну, Пі Джей Харві виконує музику на кількох інструментах, у тому числі на гітарі, скрипці, автоарфі та саксофоні.

Цього року на здобуття премії Mercury також претендували співачка Адель, репер Tinie Tempah, група Elbow, а також Джеймс Блейк, Анна Калві і Katy B.

Мercury Prize має особливе значення для музикантів та їхніх шанувальників, оскільки присуджується за інноваційний підхід і художні якості альбому, а не за кількість проданих примірників.