Теле-і радіотрансляція барвистих перестроювань військовослужбовців у високих хутряних шапках, проходження військових піших колон і конногвардійці по проспекту Молл і у Букінгемського палацу, інших заходів в рамках сьогоднішніх урочистостей була в нинішньому році більш тривалої в зв'язку з 60-річним ювілеєм царювання монарха.

Єлизавета II народилася 21 квітня, проте офіційні урочистості проводяться в одну з субот у червні, і дата свята оголошується самою королевою.

Її Величність, яка приймає паради з 1952 року, з часу сходження на трон, прибула в плац з чоловіком герцогом Единбурзьким в закритому екіпажі 1881 року, запряженому парою білих коней. Королева була в жовтому плащі і такого ж кольору капелюсі.

Цього року королеві представили стяг 1-го батальйону Колдстрімского гвардійського полку. За барвистою історичною церемонією з понад 240 кіньми спостерігали син королеви принц Чарльз з дружиною, а також її онуки — принц Вільям з дружиною і принц Гаррі.

Після завершення параду королева і чоловік відбули в екіпажі в Букінгемський палац, з балкона якого разом з близькими та родичами спостерігали за прольотом більше двох десятків літаків і вертольотів королівських ВПС. Артилерійський салют на честь монарха прогримів в Единбурзі та інших британських містах.

Нагадаємо, на початку червня чоловік королеви герцог Единбурзький Філіпп був госпіталізований з інфекцією сечового міхура, проте через кілька днів виписали з лікарні.