№1 —" Танець рицарів" з балету "Ромео і Джульєтта"

Ця мелодія одна з найвідоміших у світовій класиці і написав її виходець із Донецької області — композитор Сергій Прокоф'єв. Тривалий час він працював у Парижі, став автором восьми опер, семи балетів і навіть музику до кінофільмів. Зараз донеччанина вважають одним із кращих композиторів 20-го століття.

№2 — "Очи черные"

1947 року, в американських кінотеатрах вийшла нова стрічка з Френком Сінатрою в головній ролі — "Це трапилось у Брукліні". І хоч у прокаті вона не зуміла перекрити видатки, глядачі надовго запам'ятали чудернацьку спробу Сінатри заспівати романс "Очи черные".

Автором цих слів є українець Євген Гребінка, їх він присвятив своїй майбутній дружині. Слова романсу опублікували на сторінках "Літературної газети" ще 1843 року, за півстоліття оперний співак Федір Шаляпін дописав ще 2 куплети і ввів пісню до свого репертуару.

Ці слова перекладали різними мовами, а мелодію виконував навіть Луі Армстронг.

№3 — "Those were the days"

1968 рік — на друге місце британського хіт-параду виривається пісня Those were the days. У цей час просуванням шотландської співачки Мері Хопкінс займався сам Пол Макартні. Пісня виявилася настільки популярною, що її переклали ще чотирма мовами: іспанською, німецькою, французькою та італійською.

Цікаво, чи під час запису вони прослуховували інший трек, записаний майже на 40 років раніше? — Саме киянин Олександр Вертинський у середині 1920-х років подарував романсу "Дорогой длинною" всенародну любов.

Дивіться також: Українські іграшки стали справжньою сенсацією у світі