Деякі вважають, що правильне виховання здатне виправити будь-які вроджені вади. Проте чи так це насправді? У цьому списку ви знайдете факти, які змусять вас в цьому засумніватися.

Лінь

Деякі люди бувають патологічно лінивими. Вони здатні цілими днями валятися на дивані і отримують від цього безмежне задоволення. Нещодавно дослідники виявили, що в поведінці таких людей винне не стільки погане виховання, скільки спеціальний набір генів. Вчені порівнювали дві групи щурів, в одну з яких відбирали найактивніших особин, а в іншу – найбільш ледачих. Вивчення їх потомства виявило відмінності на генетичному рівні, що, очевидно, і задає особливості їхньої поведінки.

Прагнення до подорожей

Ви помічали, як важко окремим особистостям зрушити з місця? У той час як інших, немов магнітом, постійно тягне в дорогу? Різниця в їх поведінці пояснюється не начитаністю, розвитком інтелекту або рівнем романтичності. Всьому виною ген DRD4-7R, наявність якого викликає схильність до зміни місць, подорожей і пригод. Він зустрічається не так часто – приблизно у 20% людей, але саме його присутність штовхає людей до безперервної зміни місць проживання та авантюрним подорожам.

Водіння автомобіля

Водіння автомобіля видається не складним завданням. Просто потрібно вивчити певні правила і трохи попрактикуватися. Але чому ж деяким людям абсолютно не вдається освоїти цю нехитру науку? Генетики в якості відповіді на це питання провели дослідження, яке виявило спеціальний ланцюжок генів, який безпосередньо впливає на пам'ять, орієнтацію в просторі та швидкість реакції. Носіям цих генів, а їх на Землі близько 30%, не варто сідати за кермо.

Читайте також: Чому жінки живуть довше від чоловіків

Схильність до шкідливих звичок

Наркоманія, алкоголізм, куріння – це не тільки соціальні проблеми, а й медичні. Люди, які моментально потрапляють в залежність від згубних пристрастей, мають до них генетичну схильність. Наприклад, ймовірність того, що людина почне палити, на 75% диктується її генетичними особливостями.

Музичні смаки

У 2009 році компанія Nokia провела велике дослідження впливу спадковості на формування наших музичних смаків. У його рамках було опитано більше 4000 пар близнюків. Виявилося, чим молодша людина, тим більший вплив на його музичні пристрасті має генетика. У міру дорослішання ця залежність слабшає і приблизно до 50 років головне значення набуває вже навколишнє середовище.

Вибір партнера

Сумно, але навіть у такій романтичній справі, як любовні відносини, першу скрипку грає генетика. При виборі постійного сексуального партнера головне значення має не колір очей, обсяг талії і спільні інтереси, а сімейство генів під назвою ГКГ (головний комплекс гістосумісності). Експерименти показали, що жінки намагаються вибирати партнерів з ГКГ, відмінним від власного, так як це дає більше шансів на появу здорового потомства.

Фобії

Вважається, що фобії розвиваються в результаті негативного життєвого досвіду, який може призвести до появи ірраціонального страху різних явищ або предметів. Однак, за даними дослідження, проведеного в Медичній школі Університету Еморі, фобії можуть передаватися з покоління в покоління. Вчені за допомогою ударів струму прищепили мишам страх перед вишнею. Потомство цих мишей з самого народження боялося вишні, що підтверджує передачу фобії спадковим шляхом. Втім, це одна із навичок виживання, закладена в нас природою, так що тут немає нічого дивного.

Читайте також: ТОП-20 ідеальних порад для життя