Наслідника престолу з дружиною зустрічали оваціями та радісними вигуками. Першим дійством, до якого приєдналися Вільям та Кейт, стало святкування 144-річчя Канади.

Герцог та герцогиня Кембриджські вітали канадських лідерів та громадян країни, які зібралися вздовж вулиць Оттави, аби побачити та почути представників монаршої родини, глава якої донині залишається офіційним главою Канадської держави.

"З нагоди цього дня моя бабуся, королева Канади, попросила передати найтепліші побажання. Вона з посмішкою згадує перебування на Парламентському пагорбі рік тому, де вона була з герцогом Единбурзьким", - сказав герцог Кембриджський Вільям.

Для урочистостей герцогиня обрала сукню молочного кольору, у якій постала на фото своїх офіційних заручин. Проте, молода герцогиня додала брошку та червоний капелюшок з червоним кленовим листям.

"Кетрін дізнавалася про Канаду не від батьків, а від свого діда - чудової людини. Він помер минулого року, але Канада завжди була у його серці. Під час ІІ Світової війни він був пілотом і тренувався у Альберті", - розповів Вільям.

За підрахунками поліції, на дійство зібралося близько 300 тисяч людей. Адже було на що подивитися - окрім привітання британських монархів, святкування супроводжувалося гарматним салютом та польотами військових літаків.

Не обійшовся офіційний візит і без екстріму. Поряд з численними зустрічами, принц Вільям успішно виконав комплекс вправ з посадки рятувального гелікоптера Sea King на воду. Кетрін спостерігала за вправами чоловіка з берега разом з натовпом глядачів.

Після закінчення тренування подружжя взяло участь в гонках на драгонботах - довгих каное. Тут і настала черга Кетрін. Як тільки пролунав свисток, пара почала змагатися хто у сім’ї голова. Ну, якщо не у сім’ї, то, у каное точно. Перемогу отримав, звичайно ж, Вільям.

Навіть після таких військово-спортивних досягнень принц ногам спокою не дав. Тож наступного дня спробував себе в улюбленій грі усіх канадців - хокеї. У спадкоємця британського престолу було три спроби, щоб закинути шайбу у ворота. Проте жодна з них не виявилась успішною. Герцогиня зіграти не наважилася, але із задоволенням дала старт грі місцевої команди.

На цьому пригоди монаршого подружжя не завершились, адже канадці підготували для герцога та герцогині насичену програму. Вільям та Кетрін взяли участь у сесії Молодіжного парламенту, де послухали дискусії юних канадських політиків.

Згодом, гості Країни кленового листка не оминули нагоди знову поплавати на каное, а також поспілкуватись з місцевими рейнджерами, сидячи навколо вогнища.

Також, пара відвідала Калгарі, примірявши білі ковбойські капелюхи, що є символом міста. Вільям та Кейт відкрили щорічне родео Calgary Stampede, де спостерігали за приборкуванням биків.

"У 1939 році моя прабабуся, королева Єлизавета - мати, після першого турне по Канаді разом зі своїм чоловіком королем Георгом VI сказала, що “Канада створила нас”. Тепер я розумію, що вона мала на увазі", - сказав Вільям.

8 липня неймовірні пригоди британців в Канаді добігли до кінця. Втім, пара не засмутилася, адже їх вже чекали у США, де також влаштували чудовий прийом.