Стен Гетц – це творчий псевдонім, справжнє ім'я – Станіслав Гаєцький. Бабця та дідусь саксофоніста емігрували з України на початку ХХ століття. Те, що внук стане музикантом, було очевидно: хлопець змалечку грав на гармоніці, контрабасі та фортепіано, але при цьому мріяв про саксофон.

Батьку довелося ціле літо відкладати гроші, щоб нарешті потішити сина. Хоча за деякий час цей інструмент стане чи не головним джерелом доходів. У 13 років хлопець почав заробляти на весіллях та святах і кожні вихідні приносив додому 3 долари. У 17 років – він уже грає в оркестрі, а у 25 – щотижня заробляє по тисячі доларів.

Читайте також: Юрій Гогоці – найвпливовіший науковець сучасної України

На початку 1960-их років саме він задасть моду у Сполучених Штатах Америки на музичний напрям боса-нова – поєднання класичного американського джазу з латиноамериканськими мелодіями. Запросити до себе такого професіонала мали за честь і такі імениті зірки як Чет Бейкер.

Президент США Ліндон Джонсон запрошував Станіслава Гаєцького до Білого дому. Дізнавшись, що король Таїланду також полюбляє джаз, тодішній очільник Америки не знайшов кращого музичного подарунка, аніж виступ Стена. Наступний президент Штатів Джим Картер теж виявився його палким шанувальником. Здавалося, вся політична еліта була помішана на джазі і, зокрема, на мелодіях українця.

Читайте також: Українська родина, що об'єднала видатних ювелірів, поетів та пластичних хірургів

Уже будучи визнаним музикантом, Стен зізнавався, що все життя хотів знайти на саксофоні звук, який би нагадував людський голос. Славою ж Гаєцький не надто переймався.

"Я б продовжував грати джаз навіть, якби мене ніхто не слухав", – розповідав саксофоніст.